W finale konkursu Miss Polski 2019 nasz region reprezentowała będzie 27-letnia Justyna Niegolewska. W grudniu powalczy o tytuł najpiękniejszej. Półfinał zmagań o tytuł najpiękniejszej Polki odbył się w Świnoujściu. Wzięły w nim udział 42 dziewczyny. Do konkursu głównego awansowały 22., w tym Justyna Niegolewska. Sztuka ta nie udała się niestety drugiej naszej reprezentantce, Paulinie Polak. 

– Nie ukrywam, że jestem bardzo mile zaskoczona z powodu mojego wyniku – przyznaje Justyna. – Teraz przede mną dużo pracy. Muszę zapisać się na taniec, pouczyć choreografii. W półfinale miałam z tym wiele trudności. Musiałam dać z siebie naprawdę sporo, by wszystko się udało. Chciałabym nabrać pewności, a te zajęcia z pewnością mi w tym pomogą. Dodatkowo zamierzam wybrać się też na kurs makijażu. 

27-latka przyznała, że nie przepada za siłownią. Zdecydowanie bardziej woli inne aktywności. Niemal każdego dnia stara się jeździć na rolkach lub biegać. Intensywne przygotowania do grudniowego finału rozpocznie jednak w połowie października. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem ośrodka kolonijnego w Dąbkach. Spędza tam pół roku. Drugą połowę jest już w Szczecinie, gdzie zajmuje się kontraktowaniem grup na kolejne wakacyjne miesiące. Obowiązki zawodowe będzie musiała więc pogodzić z przygotowaniami do finałowej gali. Czy ewentualny sukces sprawi, że bardziej poświęci się modelingowi?– Tego jeszcze nie wiem, trudno mi powiedzieć – przyznaje. – Mam jedną propozycję sesji, jednak dostały ją wszystkie dziewczyny biorące udział w konkursie. Zobaczymy, jak się potoczy moja przygoda. 

Z pewnością skrzydeł dziewczynie dodaje silny doping, który Justyna miała również w Świnoujściu. Na widowni był, jak mówi, jej największy kibic – tata Maciej. Była też mama, siostry, siostrzenica oraz brat. 

– Ich obecność bardzo mi pomogła – podsumowuje dziewczyna. – Wierzę, że tak będzie również podczas finału.

 

Prestiż  
Październik 2019