Bieg po zdrowie

Bieg SANPROBI UroRun jak co roku zainaugurował obchody Europejskiego Tygodnia Urologii, mającego zwiększyć świadomość i profilaktykę chorób urologicznych.

Autor

Karina Tessar

galeria

Celem imprezy było zwiększenie świadomości społecznej w zakresie wczesnych objawów, sposobów wykrywania i badań przesiewowych w kierunku najczęstszych schorzeń układu moczowego. Nie bez znaczenia była też popularyzacja zdrowego, aktywnego stylu życia oraz profilaktyki chorób nowotworowych. 

Park Kasprowicza zapełnił się miłośnikami biegania – zgłosiło się prawie 600 osób, każdy, kto dotarł do mety, został uhonorowany pamiątkowym medalem, a specjalne nagrody czekały na najlepsze trójki w różnych konkurencjach: nordic walking, biegu na 5 lub 10 km oraz w kategorii dodatkowej „służba zdrowia”. Oprócz samego biegu były także inne atrakcje. Na uczestników i kibiców wydarzenia czekał punkt krwiodawstwa, swoje stoiska miała też policja oraz straż pożarna. Dużą popularnością cieszyły się biegi dzieci (ponad 150 zgłoszonych!), z którymi biegła triathlonistka Małgorzata Otworowska. Sportsmenka zagrzewała do walki oraz wręczała najmłodszym medale, podobnie jak znany szczeciński paraolimpijczyk Arkadiusz Skrzypiński, który kibicował dzieciom z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji i wręczał medale także wszystkim uczestnikom w biegach głównych. 

 
10( 131)
Październik'19