Brwi idealne

Brwi są niezwykle ważnym elementem twarzy. Bez nich wyglądalibyśmy co najmniej dziwnie, jednak wzrok przykuwa nie tylko ich brak, ale także zbyt mocny makijaż permanentny. Obecnie istnieją techniki, które pozwalają wykonać go tak, aby brwi wyglądały całkiem naturalnie.

Autor

Karina Tessar

galeria

Magdalena Majewska rozpoczęła swoją przygodę z makijażem permanentnym sześć lat temu, gdy w modzie były mocne i bardzo wyraziste brwi. Podpytaliśmy ją, co się zmieniło od tamtej pory.

Panie coraz rzadziej decydują się na mocno zaznaczony makijaż permanentny. To kolejna moda?

Nawet jeśli tak, to miejmy nadzieję, że się utrzyma. Z biegiem lat wszyscy pokochali lekkie i naturalnie wyglądające pigmentacje. Poprawił się też znacznie poziom szkoleń, dzięki którym osoby wykonujące makijaż nauczyły się nowych technik. Pierwszą pigmentację brwi pudrowych wykonałam trzy lata temu i technika ta od razu bardzo przypadła mi do gustu. To była miłość od pierwszego szkolenia i tak zostało do tej pory. Przez te kilka lat doskonaliłam warsztat i dopracowywałam każdy szczegół pigmentacji. 

Na czym polega technika pudrowa?

Jest to maszynowa metoda, która daje delikatny efekt pudru z jaśniejszą nasadą, rozproszonym pigmentem na łuku brwiowym i przyciemnieniem końca brwi. Łuk brwiowy wypełniany jest ruchami wymiatającymi, przy bardzo delikatnym nacisku igły, co daje efekt lekkiego przypudrowania. Intensywność pigmentacji powinna być uwarunkowana nie tylko barwą pigmentu czy głębokością pigmentacji, ale także cyklicznością powtórzeń odpowiednich ruchów. Efekt płynnego cieniowania uzyskuję dzięki odpowiedniej technice pigmentacji, ilości powtórzeń, wysokości obrotów, kącie nachylenia i wysuwie igły.

Czy każdy może skorzystać z tej metody?

Tak, technika pudrowa sprawdza się doskonale zarówno u osób młodszych, jak i starszych. Najlepiej pigmentuje się przy tej technice skóra sucha. Trochę trudniej rzecz się ma ze skórą porowatą i tłustą, ponieważ jest ona bardzo odporna na wprowadzenie pigmentu. W tym wypadku efekt pudru może wydawać się bardziej rozmyty. Praca na skórze dojrzałej wymaga z kolei więcej cierpliwości, lekkiej ręki i kontrolowania nasycenia pigmentu. 

Kobiety są w stanie wiele znieść dla wymarzonego wyglądu, ale czy taki zabieg w ogóle boli?

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny nie powinien być uciążliwy czy bolesny dla klientki, jednak warto pamiętać, że dla pięknego efektu końcowego niezwykle ważna jest także prawidłowa pielęgnacja po zabiegu. Dzięki niej po wygojeniu uzyskujemy delikatny, miękki i naturalny wygląd.

Czego mogą oczekiwać kobiety, które zgłoszą się do Pani jako nowe klientki?

Przede wszystkim wykonania dyskretnego makijażu permanentnego na najwyższym poziomie, dostosowanego zarówno do oczekiwań i rysów twarzy. Posiadam bogate doświadczenie w pigmentacji metodą pudrową. To nie tylko brak konieczności ciągłego tworzenia makijażu klasycznego, ale także pewność, że nic nam się nie rozmaże. Makijaż permanentny daje też możliwość dokonania korekty niedoskonałości, np. asymetrii brwi. To również doskonałe rozwiązanie dla osób, którym ze względów na drżenie rąk czy słaby wzrok trudno jest pomalować się samodzielnie. Zapewniam paniom komfort i bezpieczeństwo, ale także miłą atmosferę, co dla mnie osobiście jest nie mniej ważnym aspektem. Zachęcam do kontaktu i zapraszam na bezpłatną konsultację.

Magdalena Majewska PMU Artist
ul. Żółkiewskiego 13
Szczecin

tel: 505 045 306
www.facebook.com/makijazpermanentny.m

10( 131)
Październik'19