Czy tatuaż musi być na zawsze?

Nowe technologie rodzą nowego rodzaju pytania. Czy wiedziałaś/eś, że możesz się już pozbyć nieudanego tatuażu czy makijażu permanentnego? Czy wiedziałaś/eś, że możesz usunąć również kolorowy tatuaż? W Klinice Zawodny odnajdziesz wszystkie możliwości, a także najnowszej generacji lasery pikosekundowe wiodących amerykańskich firm Cynosure i Cutera. 

Autor

prestiz

Lasery pikosekundowe

Oznacza to najkrótszy dostępny czas trwania impulsu, który w dotychczas używanych laserach bazuje na długości liczonej w nanosekundach. Pikosekundowy czas trwania impulsu zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo usuwania tatuażu czy makijażu permanentnego. Istotą usunięcia tatuażu jest rozbicie barwnika na drobne cząsteczki, a laser pikosekundowy rozbija barwnik na najdrobniejsze cząsteczki, w porównaniu do innych laserów. Efektem zastosowania technologii pikosekundowej jest usunięcie tatuażu szybko, w całości i z zachowaniem najwyższego bezpieczeństawa. W Klinice Zawodny posiadamy dwa lasery pikosekundowe: Cynosure PicoSure oraz Cutera Enlighten III.

Bezpieczeństwo

Laser pikosekundowy zapewnia najwyższe bezpieczeństwo. Po podgrzaniu niektóre barwniki wskutek reakcji termiczno-chemicznej mogą okazać się toksyczne dla organizmu. Pikosekundowy czas trwania impulsu sprawia, że dochodzi do rozbicia bez podgrzania barwnika, tak jak to ma miejsce w laserach poprzednich generacji (Qswitch). W przypadku laserów pikosekundowych znacznie spada ryzyko powikłań, powstania obrzęku oraz skrócony jest czas rekonwalescencji. Wybierając laser pikosekundowy wybierasz własne bezpieczeństwo.

Wrażliwe okolice 

Laser Enlighten oraz PicoSure to urządzenia, które w Klinice używamy do usuwania również makijażu permanentnego. Jest to przełomowa informacja dla wielu Pań, których makijaż permanentny został wykonany nieprawidłowo lub nieestetycznie. Jesteśmy ratunkiem nawet dla takich przypadków wykonania makijażu, gdzie tusz został umieszczony bardzo głęboko, w skórze właściwej, a nie w naskórku. Usuwamy makijaż permanentny brwi, kontur ust, a także pełne wypełnienie ust. Pochylić należy się nad tematem usuwania kreski nad i pod okiem, mianowicie – należy zauważyć, iż jest to zabieg obarczony ogromnym ryzykiem ale wykonany z zachowaniem odpowiedniej procedury przez doświadczonego lekarza, jest bezbolesny i zupełnie bezpieczny. Do zabiegu stosujemy specjalne znieczulenie i osłony, które zapewniają oczom bezpieczeństwo.

Kolory

Żadna barwa tatuażu nie jest przeszkodą dla nowoczesnej technologii. Do każdego z kolorów dobiera się odpowiednią długość fali lasera. Oznacza to, że każdy kolor makijażu permanentnego jest możliwy do usunięcia pod warunkiem posiadania odpowiedniego sprzętu. Uwagę należy zwrócić jednak na fakt, że po każdym zabiegu kolor barwnika się zmienia – najpierw traci na intensywności, a potem znika - może się okazać, że czarny tatuaż po pierwszym zabiegu laserowym staje się brązowy, ciemnozielony lub granatowy. W takich przypadkach właśnie stosujemy lasery pikosekundowe zamiennie. Doświadczenie i możliwości technologiczne  połączenia lasera Enlighten III i Picosure (cztery długości fali) pozwalają nam na uporanie się z każdym kolorem.

Fragment tatuażu i cover

Zabieg z wykorzystaniem laserów pikosekundowych to także zabieg dla osób, które kochają tatuaże. To dlatego, że doskonale przygotowuje miejsce nie tylko na nowy tatuaż, ale także na tak zwany "cover", czyli zakrycie poprzedniego tatuażu nowym. Wcześniejsze użycie lasera ułatwia nałożenie nowego tatuażu, a co za tym idzie - swobodny wybór wzoru "covera", a nie tylko ten podyktowany koniecznością zakrycia poprzedniego tatuażu. Oprócz tego technologia laserowa pozwala również na usuwanie tylko fragmentu tatuażu, co jest znacznym ułatwieniem dla osób, które – na przykład – chciałyby się pozbyć tatuażu z czyimś imieniem, a resztę zostawić :)

Najwyżej usuniesz

Niewątpliwie makijaż permanentny jest dużym komfortem, a tatuaż sposobem na wyrażenie siebie i artystyczną ozdobą ciała. Jednak zarówno jeden, jak i drugi nie zawsze są udane. Panie zmieniają kolory włosów, które przestają pasować do makijażu brwi, a tatuaże przestają się podobać. Na wszystko jest ratunek – a ratunek ten zapewnia nowoczesna medycyna estetyczna.

Klinika Zawodny Estetic
ul. Ku Słońcu 58
Szczecin

tel. 504 948 320, 508 719 262, 508 752 460

10( 131)
Październik'19
gajda