DOM dla seniora

Każda decyzja o powierzeniu najbliższej osoby domowi opiece jest trudna. Rodzi oczywiste pytania: jaki dom wybrać, na co zwrócić uwagę przy takim wyborze, a przede wszystkim – jak odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Nierzadko pojawia się lęk, a nawet wyrzut sumienia, bo przecież „oddajemy” kogoś, kogo kochamy.

– W Senior Parku decyzji za opiekuna nie podejmiemy – mówi Arkadiusz Kośla, prezes Senior Parku. – Jesteśmy po to, by taką decyzję ułatwić. Zapewniamy należytą, troskliwą opiekę i wsparcie w każdej godzinie pobytu.

Warto podkreślić wyjątkowe położenie domu – w lesie, wśród drzew i zieleni, zaledwie 25 km od centrum Szczecina. Mieszkańcy mają do dyspozycji dwukondygnacyjny budynek z 2- i 3-osobowymi pokojami, każdy z łazienką i tv oraz systemem alarmowym, niemal 200-metrowy pokój dzienny z jadalnią, klimatyczną salę z kominkiem, przeznaczoną do spotkań, salkę rehabilitacyjną, kaplicę, dużą windę oraz zielony ogród-park.

– Wszyscy w Senior Parku posiadamy niezbędna kwalifikacje i doświadczenie (lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni ze Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, opiekunowie medyczni z praktyką w hospicjum, szpitalach i domach opieki) – wyjaśnia Łukasz Parol, dyrektor domu opieki. – Co jednak najważniejsze – lubimy swoją pracę, lubimy ludzi, lubimy seniorów!

Co oferuje Senior Park?

– Oferujemy pobyty długoterminowe i jednodniowe dla wszystkich, którzy wymagają pomocy opiekuńczo-pielęgnacyjnej – mówi A. Kośla.
– Zapewniamy stałe wsparcie opiekunów medycznych i nadzór pielęgniarek lub ratowników medycznych, wizyty lekarza co najmniej dwa razy w tygodniu, rehabilitację pod okiem specjalisty, pięć posiłków dziennie (także specjalne diety oraz możliwość spożywania posiłków w pokojach) przygotowywanych na miejscu, w naszej kuchni, pomoc w czynnościach życia codziennego, pomoc w zakupie odzieży oraz w załatwianiu niezbędnych spraw osobistych, a także – na życzenie pensjonariusza,  opiekę duszpasterską. 

Do dyspozycji seniorów pozostaje też bezpłatny internet, dla odwiedzających duży parking, a w razie potrzeby także pokoje gościnne,
co pozwala na stały kontakt ze swoimi bliskim. 

– Organizujemy codzienne życie tak, by pobyt we własnym pokoju był wyborem pensjonariuszy, nie koniecznością – dodaje Łukasz Parol.
– Nie brakuje nam pomysłów na radosne i dobre spędzanie wspólnie tego czasu.

 
10( 131)
Październik'19
gajda