Dr Paweł Perzanowski: Panowie nie bójcie się medycyny estetycznej

Mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Chcą wyglądać młodziej, poprawić swój wygląd i samopoczucie. – Chęć wyglądania atrakcyjnie jak najdłużej i późne ojcostwo sprawiają, że coraz więcej panów trafia do mojego gabinetu. Nareszcie dbanie o siebie jest w modzie – mówi dr Paweł Perzanowski.

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Dziś medycyna estetyczna u mężczyzn nie jest już tematem tabu, prawda?

Dokładnie. Widok mężczyzny w gabinecie nikogo już nie dziwi. Co więcej, budzi podziw, gdyż jest przejawem troski o swoje ciało i chęci bycia zadbanym oraz pociągającym. Panowie coraz częściej proszą mnie o pomoc. Mniej więcej 10-20% moich pacjentów to mężczyźni i ten procent rośnie.

Czy skóra panów różni od kobiecej i czy wymaga innego typu pielęgnacji?

Zdecydowanie. Skóra mężczyzn różni się od skóry kobiet i ma na to wpływ szereg czynników. W związku z tym dla panów są dedykowane nieco inne zabiegi. Poza tym, mężczyźni bardziej boją się bólu i silnej go odczuwają niż kobiety. Dla panów bardzo ważna jest pielęgnacja, utrzymywanie witalnego, muskularnego konturu twarzy. W moim gabinecie wychodzimy na przeciw męskim potrzebom i mamy w ofercie zabiegi dedykowane wyłącznie mężczyznom.

Jak panowie dbają o urodę? Na jakie zabiegi najchętniej się decydują?

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej wśród panów należy zaliczyć botoks. Toksyna botulinowa wygładza zmarszczki mimiczne i rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za ich powstawanie. Dodatkowe plusy jej zastosowania to uzyskanie wypoczętej, łagodniejszej, zrelaksowanej twarzy. Innym, popularnym rozwiązaniem na zmarszczki jest wypełnienie kwasem hialuronowym. Dzięki działaniu kwasu skóra panów zostaje wygładzona, znikają zmarszczki i bruzdy, a jednocześnie nie pojawia się efekt przerysowania czy sztuczności. Co więcej, rysy nie ulegną zatarciu, lecz zostaną podkreślone. Kolejny lubiany przez panów zabieg to użycie osocza bogatopłytkowego. Współcześni mężczyźni żyją w ciągłym biegu. Stres, niewyspanie, zła dieta, to wszystko odbija się na wyglądzie. Pojawiają się zmarszczki, poszarzała cera i problemy skórne. Dlatego w przypadku panów doskonale sprawdza się też osocze bogatopłytkowe, zwane „wampirzym liftingiem”. To zabieg naturalny, silnie stymulujący procesy regeneracyjne skóry i odmładzający jej wygląd. Nie tylko odświeża wygląd, ale też naprawia uszkodzenia, np. blizny czy rozstępy.

Co jeszcze jest popularne wśród panów? 

Hitem jest leczenie nadpotliwości. Nie ingerując w termoregulację ciała, możemy zahamować nadmierne działanie gruczołów potowych w problematycznych okolicach. Osiągam świetne efekty w redukowaniu nadpotliwości pach, dłoni, stóp oraz czoła. Panowie często wybierają u nas także leczenie wypadania włosów. Mężczyźni z reguły łysieją częściej i szybciej od kobiet. Jednym z najczęściej polecanych przeze mnie zabiegów w przypadku tego typu problemów jest mezoterapia specjalistycznymi koktajlami, osoczem bogatopłytkowym lub odpowiednim preparatem. Pozwala ona między innymi na odbudowanie tkanek oraz odżywienie mieszków włosowych. Tym samym stymuluje wzrost włosa, podnosi jakość jego struktury, a także poprawia jego wygląd.

Na koniec: Co poradziłby pan mężczyznom, którzy zastanawiają się nad konkretnym zabiegiem, ale krępują się wybrać do gabinetu?

Nie ma się czego bać. Medycyna estetyczna daje szereg możliwości, poprawia pewność siebie, jakość życia i leczy. Współczesny ideał mężczyzny to osoba zadbana, atrakcyjna oraz męska. Zabiegi w gabinecie wykonywane przez profesjonalistów pozwalają
to osiągnąć. 

Dziękuję za rozmowę.

Dr Perzanowski, PPestetyczna
Żupańskiego 6/1
Szczecin

tel. 668 865 804
www.facebook.com/ppestetyczna
www.ppestetyczna.com

10( 131)
Październik'19
gajda