Podłogi z mocą designu

Planując wystrój wnętrza wiele uwagi poświęcamy podłogom. Są wizytówką każdego domu, biura i hotelu. Dlaczego podłogi są tak ważne? Jak wybrać odpowiednią? Na te i inne pytania odpowiedziała nam Sylwia Siudej, właścicielka firmy Batna, specjalizującej się w zakresie dostawy oraz montażu obiektowych i apartamentowych pokryć podłogowych.

Autor

Prestiż

Podłogi nadają obiektom wygląd i zapewniają komfort ich użytkowania. Dlaczego są tak ważnym elementem wykończenia wnętrz? 

Dobrze dobrana wykładzina zapewni bezpieczeństwo dzieciom w szkole, nada charakter w miejscu pracy i zapewni komfort i estetykę w naszych domach. Przez lata pracy obserwujemy ogromny wzrost świadomości inwestorów i architektów jak ważne są podłogi w różnych strefach naszego życia. 

W czym objawia się wzrost zainteresowania podłogami? 

Architekci często rzucają nam wyzwania, którym staramy się sprostać poprzez tworzenie ich pomysłów na naszych podłogach. Fabryki, z którymi współpracujemy są w stanie przełożyć na wykładzinę dywanową i PCV każdy projekt w wysokiej jakości i pełnej kolorystyce. Technologia ta pomaga nam tworzyć całkowicie indywidualne wnętrza dla klientów. 

Co dokładnie oferuje firma Batna? 

Doradzamy jak dobrać odpowiednie wykładziny do każdego wnętrza. Hotel to nie tylko pokoje, korytarze czy klatki schodowe, ale również kuchnie, zaplecza techniczne i pomieszczenia administracji. Pomagamy tworzyć plan zagospodarowania powierzchni podłogowych, tak, aby spełniały funkcję każdego pomieszczenia pod względem parametrów technicznych, jak i aspektów wizualnych. Ogromny wybór wykładzin jaki obecnie jest dostępny na rynku światowym pozwala nam zapewnić klientowi szeroki wachlarz asortymentu do wyboru. Współpracujemy z wiodącymi producentami wykładzin dywanowych, PCV oraz kauczukowych. 

Jakie aranżacje są teraz modne? 

Obecne trendy w podłogach twardych to zdecydowanie panele i płytki winylowe np. Expona Design, które tworzą kompozycje drewna, kamienia, cementu czy betonu. Otrzymujemy naturalny i niestandardowy efekt. Coraz częściej stosowane są w przestrzeniach prywatnych, na podłogi ogrzewane, idealne do każdego wnętrza. 

Najważniejsze cechy i właściwości wykładzin, istotnych szczególnie dla inwestorów z branży HoReCa, posiada kolekcja wykładzin dywanowych Lano SmartStrand. To plamoodporne produkty, zawierające nowoczesną nanotechnologię, która otacza włókno szczelną kapsułą, tworząc doskonałą plamoodporną barierę. Wykładziny te nigdy nie tracą odporności na plamy i nie przestają być łatwe do czyszczenia. Dzięki temu przez wiele lat perfekcyjnie prezentują się w realizowanych przez nas przestrzeniach. A przy tym cieszą wyjątkową miękkością, w której mile jest zanurzyć stopy.

O czym należy pamiętać przy planowaniu wystroju wnętrz? Jak wybrać odpowiednią podłogę? 

Podczas wyboru podłóg należy pamiętać, że to właśnie one są najbardziej eksploatowane zarówno w obiektach komercyjnych jak i prywatnych. Często są wizytówką danego miejsca, więc warto postawić na trwały produkt, który będzie nam służył wiele lat. Należy pamiętać również o technologii montażu, dzięki której produkt trwale i fachowo zainstalowany będzie dłużej spełniał swoją funkcję.

Co firma Batna ma w najbliższych planach? 

Planujemy nieustanny rozwój. Zachwyca nas pomysłowość inwestorów oraz architektów, która często przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Stajemy przed sporymi wyzwaniami, ale praca daje nam dużo radości, szczególnie kiedy efekt zadawala użytkownika. Obecnie mamy przed sobą wiele wyzwań i z niecierpliwością czekamy na ich realizację.

 

Prestiż  
Listopad 2019