Pełen kontrastów. Taki jest listopadowy Prestiż.

Autor

Izabela Marecka

Od poważnych, egzystencjalnych tematów, po te zdecydowanie lekkie. Ale po kolei. Okładka pod znakiem petardy światowej kinematografii – Agnieszki Holland. O Agnieszce Holland sama nie mam odwagi mówić, więc zacytuję autorytet: „Nie miałem żadnej wątpliwości, że jest wyjątkowa i poradzi sobie w zawodzie. Przy ogromnej wrażliwości jest niesamowicie odporna. Temperament wulkaniczny, lecz bardzo klarowny, kartezjański umysł” – mówi Krzysztof Zanussi. Czy opłaca się być uczciwym i jaka jest cena odwagi? Czym jest dziennikarstwo? Czym jest prawda? Na te fundamentalne pytania odpowiada Agnieszka Holland w rozmowie z Jakubem Jakubowskim. Pretekstem do rozmowy stał się jej najnowszy film „Obywatel Jones”, który już możemy zobaczyć w kinach.

Polecam ten film, choćby dlatego, że dotyka moje zawodu. I jest w nim pytanie o dziennikarską rzetelność. A także o powinności oraz wagę niezależnych mediów, szczególnie w dobie fake newsów, którymi karmi się współczesny świat.

„Shall we dance Mr Clark?”, to cytat ze znanego filmu „Zatańcz ze mną”, w którym stateczny, prowadzący ustabilizowane, ale monotonne życie bohater odkrywa, że taniec daje mu szczęście, a jego życie na nowo nabiera kolorów. W Prestiżu postanowiliśmy przyjrzeć się tanecznej ofercie skierowanej dla dorosłych. I jesteśmy ogromnie zaskoczeni różnorodnością.  Po szczegóły odsyłam do artykułu Anety Dolegi.  A sama osobiście zachęcam do tańca. Dobry trening, emocje i dawka endorfin – gwarantowane! Wiem, bo sprawdziłam osobiście.   

Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami. Nie bez przyczyny również na ten miesiąc przypada Movember – kampania społeczna zapoczątkowana w 1999 roku w Australii, która swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat. Na czym polega? Movember to akcja, której głównym celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn o profilaktyce raka jąder i prostaty. Symbolem kampanii są wąsy, które panowie zapuszczają przez cały listopad, by wspierać się w tym jakże ważnym celu. Damska część naszej redakcji postanowiła przyłączyć się do akcji i z tej szlachetnej okazji „zapuściłyśmy” prestiżowego wąsa. Drogie panie, zachęcajcie panów do badań. Miłość i troska może uratować waszym chłopakom zdrowie i życie. 

Izabela Marecka 

 
11( 132)
Listopad'19
gajda