Wigilia firmowa z szumem morza w tle

Święta to czas, który sprzyja wspólnemu spędzeniu czasu. To również doskonały moment na integrację firmową. Jak sprawić, by świąteczne spotkanie na długo pozostało w pamięci współpracowników? Zapytaliśmy o to ekspertów z Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje, nadmorskiego hotelu z restauracją z widokiem na międzyzdrojskie molo. Hotel w tym roku przeszedł całkowitą metamorfozę.

Autor

prestiz

galeria

– Świąteczna atmosfera, która opanowuje wszystkich w grudniu, to doskonała okazja na ocieplenie relacji pomiędzy pracownikami, podziękowanie im za wspólnie spędzony rok i oderwanie się od firmowej codzienności. Warto zadbać o odpowiednią oprawę tego wieczoru – podkreśla Monika Kowalska, dyrektor hotelu Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje. – Przede wszystkim warto wyjść poza biuro, najlepiej do miejsca, w którym Twoi współpracownicy nie bywają na co dzień. Wspólna podróż sprzyja integracji.

O czym należy pamiętać przy organizacji tego wyjątkowego wieczoru? Jest kilka elementów, ale jednym z najważniejszych jest... jedzenie. W końcu „przez żołądek do serca”. Warto poświęcić więcej czasu na dobór dań zgodnych z założeniami imprezy i gustem pracowników. – Myślę, że Polacy lubią świąteczną tradycję. Przy wyborze wigilijnego menu nie odchodziłbym daleko od standardowych dań. Ważny jest jednak element zaskoczenia, więc do tej tradycji warto dodać trochę nowoczesnych trendów i najlepszej jakości składniki – podkreśla Sebastian Sikorski, utalentowany szef kuchni z nadmorskiego hotelu Vienna House. 

Na świąteczny bufet proponuje zestaw zimnych i gorących przekąsek, wśród których znajdują się m.in. tradycyjny śledź w śmietanie, łosoś na puree kalafiorowym obsypany grzybową kruszonką czy babeczki z budyniem i prażonymi jabłkami z dodatkiem przypalanej bezy. – Standardowe menu jest ułatwieniem dla organizatora takich spotkań. Jednak uwielbiam przygotowywać menu dedykowane konkretnej grupie. Menu z kulinarnymi wpływami niemieckimi czy azjatyckimi, bardziej wysublimowane czy z większą ilością opcji wegańskich nie stanowi żadnego problemu. Dużo oczywiście zależy od budżetu – dodaje Sebastian. Jego specjalnością są ryby. Największy wpływ na jego kuchnię mają smaki dzieciństwa, które czuć w każdym jego daniu. 

Zapach cynamonu i goździków oraz dekoracje to nie wszystko, co buduje świąteczną atmosferę. W programie warto zadbać o niespodzianki dla pracowników czy program artystyczny. – Organizacja wigilii firmowych często zlecana jest asystentkom albo działom marketingu, które nie mają dużo czasu na pracę nad koncepcją. Dlatego pomagamy
w znalezieniu zespołu muzycznego, firmy, która zapewni oprawę dźwiękowo-wizualną czy wyprodukuje upominki – podkreśla Aleksandra Brzozowska, pracownik działu konferencji i bankietów Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje. – Nasz zespół ma duże doświadczenie w organizacji zarówno kameralnych imprez dla kilkunastu osób, jak i dużych świątecznych bankietów do 200 osób. W ramach rozrywki proponujemy turniej bowlingu, a dla tych, którzy zdecydują się na nocleg – krzepiące śniadanie dla kurażu, relaks w saunie lub podczas masażu.

Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje to kultowy hotel w nowoczesnej odsłonie. To tutaj każdego roku bawią się gwiazdy w czasie Festiwalu Gwiazd oraz sportowcy podczas Summer Kite Festival. Architektura budynku nawiązuje do statku stojącego na brzegu, z każdego pokoju widać Bałtyk. Wystrój wnętrz, w tym wszystkich 192 pokoi, jest inspirowany morzem. Z charakteru ekskluzywnego jachtu hotel zaczerpnął nie tylko wnętrza, ale również sposób podejścia do gościa, który jest tu najważniejszy. Gościnność wpisana jest w DNA pracowników hotelu, którzy służą pomocą i uśmiechem nawet w środku nocy.  

 

Magia świąt w Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje
Zorganizuj wigilię firmową w Międzyzdrojach. Kolacja bufetowa już od 110 PLN za os. Sala gratis. Konsultacja i rezerwacja:
Aleksandra Brzozowska, aleksandra.brzozowska@viennahouse.com. +48 799 061 616. 

VIENNA HOUSE AMBER BALTIC MIEDZYZDROJE
Promenada Gwiazd 1
Miedzyzdroje,
11( 132)
Listopad'19