Pływanie bez barier

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Ponad 70 zawodników z zagranicy, około 100 z kraju, a wśród wszystkich sportowców – wielokrotni medaliści paraolimpijscy. Przed nami Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się w Szczecinie w dniach 20-24 listopada 2019.

Zawody to cykliczna impreza, która jest stałym punktem międzynarodowego kalendarza World Para Swimming. W tym roku w zmaganiach wezmą udział uczestnicy z 12 krajów, m.in. Indii, Szwecji, Danii, Holandii i Hiszpanii. Mistrzostwa są przygotowywane w oparciu o obowiązujące przepisy Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, mają na celu umożliwienie zawodnikom uzyskania minimów na Igrzyska Paraolimpijskie. Zawody to jednak nie tylko sportowa rywalizacja, ale też rodzinna impreza, która pozwala wspólnie przeżywać emocje związane ze współzawodnictwem osób dotkniętych przez los. – Wierzymy, że ich poziom automotywacji może być doskonałą inspiracją dla wszystkich. Stąd dążenie do organizacji szeregu atrakcji towarzyszących, które mają przyciągnąć także osoby pełnosprawne – mówią organizatorzy. W programie, prócz zawodów, są m.in. imprezy o charakterze sportowym i rekreacyjnym.

Patronat nad zawodami objęli Polski Komitet Paraolimpijski oraz Prezydent Miasta Szczecin. Mistrzostwa odbędą się na basenie Szczecin Floating Arena. Impreza jest niebiletowana, to działanie non-profit. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, już teraz wiadomo, że w 2020 roku będzie miała miejsce kolejna edycja zawodów. Warto też pamiętać, że szczecińskie mistrzostwa to nie tylko okazja, by zobaczyć zmagania wspaniałych sportowców, ale również miejsce debiutu dla wielu miłośników pływania.

 
11( 132)
Listopad'19
gajda