Ekspert radzi

Dzień Dobry.

Panie doktorze, mam 35 lat i nigdy nie korzystałam z zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Chciałabym więc od czegoś zacząć. Zauważyłam, że moja skóra nie jest już tak jędrna jak dawniej i pojawiają się coraz bardziej widoczne zmarszczki na czole i wokół oczu. Jakie zabiegi i w jakiej porze roku będą najlepsze, aby poprawić jakość mojej skóry i spowolnić procesy starzenia?

Okres jesienny jest idealnym terminem aby rozpocząć mogła Pani swoją „przygodę” w klinice medycyny estetycznej. Ten okres nie wyklucza żadnej z możliwych terapii.

Wyraźne zmarszczki, utrata elastyczności i pozbawiona gęstości skóra to bardzo częste bolączki naszych pacjentek. Jednak w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw tym problemom i możliwości jest wiele. Ważne jest nie tylko cofanie procesów, które już nastąpiły, ale także działanie stymulujące, odżywcze i mobilizujące skórę - spowalniające procesy dalszego starzenia. Nowoczesna laseroterapia,  Zaffiro, Ultraformer czy nici liftingujące to tylko niektóre z możliwych rozwiązań. Warto również wspomnieć o terapii z wykorzystaniem najnowocześniejszych laserów frakcyjnych pikosekundowych, które charakteryzują się ogromną skutecznością w odmładzaniu skóry i możliwością natychmiastowego powrotu do codziennych czynności bez okresu rekonwalescencji.

W przypadku wątpliwości doboru odpowiednich dla Pani zabiegów warto skonsultować decyzję ze specjalistą. Pozdrawiam.

Panie doktorze, chciałabym skorzystać z zabiegu laserem frakcyjnym ze względu na blizny potrądzikowe. Zastanawiam się jednak nad jedną kwestią. Przez jaki okres nie powinno się wykonywać innych profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych? Moja skóra wymaga wielokierunkowej terapii i nie chciałabym rezygnować na dłuższy czas z zabiegów pobocznych. Pozdrawiam, Wiktoria. 

Witam serdecznie. Rzeczywiście, skóra po zabiegach laserowych wymaga zazwyczaj regeneracji i czasu na przebudowę. Wszystko zależy jednak od rodzaju lasera, od głębokości jego działania i wielu innych aspektów. Najważniejszym z nich jest nasilenie Pani problemu. Laser frakcyjny jest szerokim pojęciem obejmującym wiele typów lasera.

W naszej klinice dysponujemy siedmioma  rodzajami tego typu laserów i każdy z nich ma swój określony mechanizm działania. Nasi lekarze i kosmetolodzy tworzą również terapie łączone laseroterapii z peelingami chemicznymi oraz leczeniem farmakologicznym. W zależności od potrzeb, indywidualnie dobierają konkretne preparaty w celu wzmocnienia efektów laseroterapii. Przykładem jest wzbogacenie niektórych laserów o peelingi chemiczne V-Carbon lub PQ-Age. Pierwszy z nich opiera swoje działanie na obecności w preparacie składników aktywnych takich jak węgiel aktywny oraz kwas ferulowy, migdałowy i mlekowy. Przeznaczony jest do skóry tłustej, wymagającej głębokiego oczyszczenia. Drugi z nich, bazujący na kwasie kojowym i TCA peeling PQ-Age, wpływa na napięcie skóry, wspomaga redukcję przebarwień, a także spłyca blizny potrądzikowe. 

Wszystko jednak zależy od rzeczywistych potrzeb Pani skóry oraz oczekiwań co do efektu. Zapraszam więc na konsultacje w celu doboru właściwych, indywidualnych rozwiązań do naszych specjalistów. Pozdrawiam.

 
11( 132)
Listopad'19
gajda