Energia ze Strefy 3L

Jesienią zwalniamy. Mniej słońca, krótsze dni, deszczowa aura, chłodne powietrze sprzyjają spadkowi energii, a co za tym idzie pogorszeniu naszego samopoczucia. Są różne sposoby, by się temu przeciwstawić. Najlepszym jest sport, ruch, rekreacja. Dostarcza nam energii, a wydzielające się w trakcie uprawiania sportu hormony takie jak dopamina czy endorfiny, dodatkowo mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. W Strefie 3L możemy w ten sposób naładować nasze baterie nie tylko poprzez trening.

Autor

Aneta Dolega

galeria

– Energia jest naszym paliwem, bez którego trudno funkcjonować. Jesień nie sprzyja gromadzeniu zapasów energii. Słońca brak, pogoda wygania nas pod koc, łatwo o przygnębienie. Warto mu się przeciwstawić, nie poddawać rozleniwieniu, bo właśnie ruch zabiega zniżkom energii, depresji i poprawia humor – mówi Aleksandra Zwolak, menager Strefy 3L. – Klubowicze poza nowoczesnym sprzętem mają też do dyspozycji wyjątkową kadrę z nienormowanym zapałem i uśmiechem. Pokazujemy, jak dbać o siebie, by zgodnie z filozofią Strefy 3L żyć długo w zdrowiu, sprawności i w dobrym samopoczuciu. Każdy klubowicz otrzymuje od nas niebieską opaskę, która symbolizuje pozytywną energię.

Sport pobudza organizm do wydzielania wspomnianych hormonów, które zapobiegają nierzadkiej w tym okresie depresji. Pomaga przetrwać jesienne wieczory, wzmacnia, pobudza do działania. Tak naprawdę każdy moment jest dobry, żeby zacząć ćwiczyć, a Strefa 3L gwarantuje, że niełatwe początki mogą być proste i przyjemne. – Zdajemy sobie sprawę, że w głowie osoby zaczynającej przygodę ze sportem pojawia się wiele różnych, czasami nawet sprzecznych myśli: „Czy to jest dla mnie?”,
„Co ja tu robię?”, „Czy sobie poradzę?” – wymienia Aleksandra Zwolak.  – Opiekun, a każdy ma u nas swojego, stara się wprowadzić nową osobę w atmosferę klubu i świat aktywności fizycznej krok po kroku.

Pierwsza wizyta w Strefie 3L zaczyna się od zapoznania. Trener przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący celów treningowych, stanu zdrowia, dotychczasowego doświadczenia sportowego, a następnie dokonuje analizy składu ciała.  – Podczas spotkania warto zadawać pytania i pamiętać, że nie ma złych – kto pyta, nie błądzi – radzi z uśmiechem menager klubu. – Po przeanalizowaniu wszystkich parametrów trener doradza jaki trening wybrać i jak trenować, aby ćwiczenia były efektywne, bezpieczne i dopasowane do naszych możliwości.  Naszymi trenerami są również fizjoterapeuci, więc nawet dysfunkcje aparatu ruchu nie dyskwalifikują do korzystania z klubu.

Podczas pierwszej sesji trener zapoznaje podopiecznego z obsługą wszystkich maszyn. Pokazuje, w jaki sposób prawidłowo ćwiczyć i na co zwrócić uwagę. Wykonuje też proste testy siły, a na podstawie wyniku dobiera obciążenie adekwatne do możliwości i celu treningowego podopiecznego. Zaleca też ćwiczenia rozciągające, które świetnie niwelują dolegliwości bólowe np. pleców i zwiększają zakres ruchomości w stawach.

Osoby, które zdecydują się realizować swoje cele mogą wziąć udział w autorskim programie Strefy 3L ,,10 kroków do Twojego sukcesu”, który zachęca do zdrowego stylu życia i pomogą wytworzyć dobre nawyki. – Program opiera się na dziesięciu etapach. Łącznie trwa trzy miesiące i obejmuje konsultacje z trenerem, analizę składu ciała, indywidualne spotkanie i rozciąganie z fizjoterapeutą, określoną liczbę jednostek treningowych oraz edukację – wyjaśnia Aleksandra Zwolak. – Na koniec programu każdy w prezencie otrzymuje torbę treningową. Pozostałe nagrody to: satysfakcja, lepsza sylwetka, kondycja i zdrowie. Lubimy dopieszczać naszych klubowiczów, dlatego każdy z nich na początku przygody dostaje od nas rewelacyjną książkę dotyczącą odżywiania.

Klubowicze pod opieką trenera są cały czas. Przychodząc do klubu
nie muszą się też martwić o tak podstawowe rzeczy jak woda, ręcznik czy owoce. Wszystko znajduje się w cenie karnetu. Aleksandra Zwolak zachęca: – Trening to czas dla siebie. W Strefie 3L można miło spędzać czas, po treningu zjeść zdrowy posiłek, który oferuje klub przy ul. Santockiej, a wkrótce i w nowo otwarta siedziba przy ul. Sezamkowej. 

Oprócz treningów w Strefie 3L można skorzystać z różnych eventów np. wykładów z dietetyki, badań diagnostycznych, warsztatów z oddychania. –  Jesteśmy kameralnym klubem, który nie ma nic wspólnego ze standardowym klubem fitness – przekonuje menager Strefy. – Pomagamy osiągnąć cele i doprowadzamy podopiecznych na Mont Everest oczekiwań. Każdy sukces zaczyna się od zrobienia pierwszego kroku. Wiemy, że wiele osób trenujących boryka się ze słabnącą motywacją. Sukces zależy od podopiecznych, ale mają też nas. Nam również zależy na ciągłym rozwoju, czego najlepszym przejawem jest otwarcie drugiego klubu Strefy 3L w Mierzynie.

Strefę 3L można śledzić Facebooku i na stronie internetowej, gdzie znajdziemy informacje nie tylko na temat spotkań ale i innych wydarzeń organizowanych przez klub. Osoby zainteresowane nowoczesnymi treningami, najbardziej zoptymalizowanymi w czasie (jedna sesja treningu całego ciała trwa 35min.) klub zachęca do skorzystania z treningu wprowadzającego – zapisy poprzez stronę internetową.

 
Strefa 3L
ul. Santocka 18/13
Szczecin

tel.: +48 882 159 802
www.strefa3l.pl

11( 132)
Listopad'19