NOS ZAWIESZONY NA NICI – NIECHIRURGICZNA KOREKTA NOSA

Jedną z najpopularniejszych na świecie operacji plastycznych twarzy jest plastyka nosa, inaczej znana jako rhinoplastyka. To dlatego, że nos jest centralnym elementem twarzy, może mieć różne proporcje i różny kształt. Choć zwykle patrzymy rozmówcy w oczy, mimowolnie zwracamy uwagę także na jego nos, a najwięcej wad nosa widzimy... we własnym odbiciu. 

Autor

prestiz

galeria

Medycyna estetyczna otwiera kolejną ścieżkę dla zainteresowanych tego rodzaju zabiegiem - nieoperacyjną korektę nosa przy pomocy specjalnych nici! Zabieg ten w wybranych przypadkach daje efekty porównywalne do chirurgicznej korekty nosa i jest znacznie trwalszy od korekty kwasem hialuronowym. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, nie zaś ogólnym, daje natychmiastowy rezultat, a Pacjent tego samego dnia wraca do domu. Ten mniej inwazyjny, a zarazem bardzo efektywny zabieg możesz wykonać już teraz w Klinice Zawodny.

Korekta operacyjna a nieoperacyjna

Chirurgiczna korekta nosa jest zabiegiem, który należy do grupy najbardziej skomplikowanych dla chirurga i jest obarczony sporym ryzkiem. Operacje tego typu wykonywane są w znieczuleniu ogólnym i wymagają długiego czasu rekonwalescencji.

Niechirurgiczna korekta nosa wykonywana jest za pomocą nici liftingujących Aptos, które możesz znać z odmładzających zabiegów liftingu i poprawy owalu twarzy. Nici zawierają w swoim składzie substancje stymulujące produkcję kolagenu, a po odpowiednim czasie są całkowicie wchłaniane przez organizm. Bynajmniej nie oznacza to zaniku efektu – wręcz przeciwnie. Substancje wchodzące w skład nici stymulują nowe rusztowanie i utrzymują nowe ustawienie nosa.

Jaki nos?

Nos, który kwalifikuje się do nieoperacyjnej korekty za pomocą nici to przede wszystkim taki, którego czubek widocznie opada ku dołowi. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i jest dla Pacjenta bezbolesny. Nawet po ustaniu znieczulenia, Pacjent odczuwa lekki dyskomfort. Po zabiegu można powrócić do swoich codziennych aktywności, zaleca się jednak przez pierwszy tydzień unikania nadmiernej mimiki twarzy czy wysiłku fizycznego. 

Efekty

Głównym rezultatem niechirurgicznej korekty nosa z wykorzystaniem nici liftingujących jest uniesienie czubka nosa oraz wyrównanie jego powierzchni, co natychmiast sprawia, że jest optycznie mniejszy oraz bardziej proporcjonalny wobec reszty twarzy. Mimo tego, że zabieg przede wszystkim działa na koniuszek nosa, nici go prostują, to natomiast powoduje mniej ostre rysowanie się jego grzbietu. Zatem efekty są porównywalne do operacyjnej korekty nosa z natychmiastowym rezultatem i minimalnym okresem gojenia. Efekt określa się jako trwały przez 3-5 lat, natomiast nos nigdy już nie wraca do swojego poprzedniego stanu ze względu na tworzenie się wokół nici nowych włókien kolagenowych, które pełnią funkcję podpory dla nowego ustawienia nosa, nawet po wchłonięciu się nici.

 
Klinika Zawodny Estetic
ul. Ku Słońcu 58
Szczecin

tel. 504 948 320, 508 719 262, 508 752 460

11( 132)
Listopad'19
gajda