Więcej wiedzy, więcej korzyści

Klinika Dr Stachura powstała z myślą o pacjentkach i ich potrzebach. Specjalizuje się w szeroko pojętej medycynie estetycznej oraz dermatologii. Jej założycielka, dr Kamila Stachura włożyła w stworzenie tego miejsca całe swoje serce, doświadczenie oraz pasję. Dlatego jest tu pięknie, niezwykle kobieco, profesjonalnie. Takie są też pacjentki Pani Dr Stachury. W przytulnych wnętrzach kliniki rozmawiamy m.in. o codziennym życiu kliniki oraz o tym, czym jest dermatologia dla medycyny estetycznej. 

Autor

Aneta Dolega

Zajmuje się Pani dermatologią i medycyną estetyczną. Jaka jest różnica między tymi dwiema profesjami? 

Dermatologia oraz medycyna estetyczna to dwie odrębne dziedziny medycyny. Zarówno dermatologia jak i medycyna estetyczna istnieją bez siebie. Jednak w połączeniu tworzą idealny efekt synergii. Fakt, że jestem dermatologiem działa zdecydowanie na korzyść dla moich pacjentek. W połączeniu z medycyną estetyczną daje ogromną przewagę w postaci wiedzy i znajomości tajników skóry i urody. 

 

W Pani gabinecie przeprowadzane są zabiegi m.in. z dermatochirurgii i chirurgii naczyniowej. Na co dokładnie może liczyć pacjent
w tym zakresie?

W mojej klinice skupiam się na kompleksowej ofercie dla pacjentów, dlatego też starannie dobieram zabiegi, preparaty oraz sprzęty. Wszystko po to, żeby każdemu pacjentowi zaoferować odpowiednie oraz skuteczne rozwiązanie. W ofercie mojej kliniki pacjenci znajdą najnowocześniejsze sprzęty oraz najwyższej jakości, sprawdzone preparaty oraz zabiegi, m.in. Cutera excel HR, Cutera excel V, Genesis, Vivace, Ultraformer III.

 

Szukając gabinetu specjalizującego się w medycynie estetycznej czym powinniśmy się kierować? 

Każdy pacjent szukający specjalisty z zakresu dermatologii czy medycyny estetycznej powinien zwrócić uwagę na kwalifikacje oraz doświadczenie danego specjalisty. Zdobyte certyfikaty oraz szybko odbyte szkolenia nie zastąpią wiedzy merytorycznej i umiejętności zdobywanych przez lata praktyki. Praktyka w tej profesji jest niezbędna. Wiedza, poszerzanie horyzontów i praca z pacjentem to fundamenty.

Jako specjalista dermatologii oraz medycyny estetycznej jestem w ciągłym procesie uczenia się. Te dziedziny medycyny wymagają podążania za nowościami, sprawdzenia ich w praktyce, a na końcu zweryfikowania czy rzeczywiście są skuteczne dla moich pacjentek. Biorę czynny udział w sympozjach w kraju oraz zagranicą. W mojej klinice odbywają się szkolenia. Dodatkowo jestem trenerką oraz ambasadorką marki Neauvia. Wymaga to ode mnie dzielenia się wiedzą z innymi lekarzami i spojrzenia na zagadnienia medycyny estetycznej nie tylko z punktu widzenia pacjenta. 

Kosmetolog czy lekarz medycyny estetycznej. Jaka jest różnica?

Kosmetolog nie jest lekarzem. W świetle prawa i przygotowania do zawodu wyłącznie lekarze mają prawo wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej typu stosowanie wypełniaczy, toksyny botulinowej, etc. Wiele pacjentek po prostu o tym nie wie i korzysta z usług przypadkowych kosmetyczek. Takie wizyty kończą się różnie. Niemniej, kosmetolodzy są nam również potrzebni. Stanowią doskonałe uzupełnienie do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dlatego też w mojej klinice pacjentki mogą skorzystać również z usług profesjonalnych kosmetologów.  

Od którego roku życia można poddawać się zabiegom z medycyny estetycznej? 

Medycyna estetyczna to nie tylko odmładzanie, ale również prewencja. Żyjemy w szybkich czasach, wymagających od nas nienagannego, wypoczętego wyglądu o każdej porze dnia, czy w każdym momencie życia. Z drugiej strony ciągle brakuje nam dodatkowych godzin w dobie. Medycyna estetyczna jest zatem szybkim i skutecznym rozwiązaniem procentującym rezultatami na kilka lat. Moje pacjentki to kobiety biznesu, które na co dzień zmagają się w pracy z ogromnym stresem, ale też kobiety żyjące wolniej, wychowujące dzieci, wnuki. Wszystkie te pacjentki łączy wspólny mianownik, a mianowicie świadomy wybór dbania o skórę, piękny wygląd i postępowanie zapobiegawcze w walce ze znakami upływającego czasu. Odpowiadając na pytanie, medycyna estetyczna dedykowana jest osobom pełnoletnim, które chcą świadomie i mądrze dbać o siebie. 

 

Z usług kosmetologa, lekarza medycyny estetycznej korzystają głównie panie, ale i panowie. Jak ich przekonać, by korzystali częściej?

W swojej pracy jestem daleka od przekonywania pacjentów. Uważam, że panowie doskonale rozumieją, że aby iść z duchem czasów i podążać za nieustannie dbającymi o sobie kobietami, należy pomyśleć też o siebie, o swojej skórze, jej jakości i wyglądzie. Mężczyźni coraz chętniej otwierają się na zabiegi medycyny estetycznej co świadczy o tym, że ich świadomość w temacie jest większa. 

 

Jaki okres jest najlepszy dla zabiegów z medycyny estetycznej?

W ofercie kliniki każda osoba znajdzie dla siebie wartościowy i skuteczny zabieg bez względu na porę roku. Dysponujemy zaawansowanym sprzętem w postaci najwyższej jakości laserów oraz bardzo zaawansowanych preparatów medycyny estetycznej. O każdej porze roku dobieramy odpowiednie dla danej osoby zabiegi. Nigdy nie jest za późno, aby zadbać o siebie. Prawdą jest, że okres jesienno-zimowy bardzo sprzyja oferowanym przeze mnie zabiegom. Słońce nie operuje już tak mocno, wieczory są dłuższe, a temperatury niższe. W tym okresie skupiamy się na odbudowie i regeneracji skóry. Tak, aby cieszyć się rezultatami w okresie wiosenno-letnim.

Co dobrego dają nam zabiegi z użyciem lasera?

Lasery mają udowodnioną od wielu lat skuteczność. W mojej praktyce służą nie tylko upiększaniu, ale również leczeniu. Bywa tak, że są nieodzownym elementem leczenia. Doskonałym przykładem jest choroba rosacea (trądzik różowaty) gdzie według światowych procedur stosowanych w dermatologii laseroterapia jest podstawowym elementem leczenia. W Polsce w służbie zdrowia brak leczenia trądziku różowatego laseroterapią jest wynikiem braku sprzętu oraz nakładów finansowych na ten sprzęt. Skłania to pacjentów do szukania pomocy w prywatnych klinikach takich jak moja, w miejscach wyposażonych w odpowiednią wiedzę oraz sprzęt. Drugim przykładem słuszności stosowania laserów jest trądzik zwyczajny w leczeniu którego niezbędny jest laser frakcyjny co2. Kolejny przykład to blizny potrądzikowe, gdzie jedynym ze sposobów leczenia jest laseroterapia z zastosowaniem lasera frakcyjnego co2. 

Dermatolog, chyba nie odwiedzamy go tak często jak powinniśmy, często ignorujemy objawy i leczymy się na własną rękę. A jak powinno wyglądać to naprawdę? 

Uważam, że wynika to z nieświadomości oraz braku wiary w skuteczność leczenia dermatologicznego. Często bagatelizujemy objawy i znaki, które daje nam nasza skóra i ciało. Jednak pacjenci korzystający z usług dermatologa systematycznie, są najlepszym przykładem na to, że warto obserwować siebie i lecząc się dermatologicznie po prostu znacząco poprawić swój komfort życia. 

 

Klinika dr Stachura
ul. Jagiellońska 87
Szczecin

tel. 535 350 055    |  www.klinikadrstachura.pl  

11( 132)
Listopad'19
gajda