Biznes, sport i sztuka

MABO B Zone Club to zupełnie nowa jakość na mapie Szczecina. W tym miejscu aktywnie wypoczniesz grając w bilard, kręgle czy squasha, a później zrelaksujesz się przy drinku w grupie znajomych. Ambicje klubu sięgają jeszcze dalej  – właściciele chcą promować lokalnych twórców dając im przestrzeń dla artystycznych działań. 

Autor

Andrzej Kus

MABO B Zone Club na mapie Mierzyna istnieje od miesiąca. – Nazwa jest skrótem imion i nazwiska moich rodziców: Marii oraz Adolfa Bogackich – mówi współwłaścicielka Ewa Bogacka. – To właśnie oni 53 lata temu założyli firmę MABO, która do dzisiaj świetnie się rozwija. 

Lokal położony jest na dwóch kondygnacjach. Doskonale wyposażony bar oraz miękkie fotele sprzyjają rozmowom z przyjaciółmi, znajdziemy tu również stół bilardowy i kręgielnię. – Bilard cieszy się ogromną popularnością. Nasi goście mają do dyspozycji profesjonalny, turniejowy stół do gry – opowiada Magdalena Mickowska, menadżer klubu. – Na tym samym poziomie znajdziemy kręgielnię z dwoma torami. Usytuowana jest w kameralnej części lokalu, dzięki czemu osoby, które przychodzą pograć, mają zagwarantowaną prywatność.

Na niższej kondygnacji znajdziemy kolejne atrakcje. Znajduje się tutaj m.in. wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane głównie do halowej piłki nożnej, badmintona, koszykówki czy siatkówki. Jest także salon profesjonalnego makijażu: Laura Wojtyś Visage, gdzie panie mogą przyjść i zadbać o swoją urodę. 

Króluje squash 

Przenieśmy się teraz do najpopularniejszej części lokalu. Znajdują się tutaj trzy korty do squasha.  – Squash jest coraz popularniejszym sportem. Niezwykle przyjemnym, ale i wymagającym – mówi Ewa Bogacka. – Współpracujemy z instruktorem, Dariuszem Przyłuskim. To osoba z ogromną pasją, wiedzą i umiejętnościami. Bardzo kontaktowy i otwarty, ma dużo energii, którą jest w stanie przekazać swoim uczniom. Polecamy chociaż jedną lekcję z nim, aby przekonać się samemu, że warto wkręcić się w tę dyscyplinę. Rzeczywiście, pan Dariusz o squashu może rozmawiać godzinami. Gra w niego od 9 lat. Ma za sobą udział w ligach i turniejach squasha regionalnych i ogólnopolskich, uczestniczy w rozgrywanych cyklicznie Mistrzostwach Polski. Ma na swoim koncie kilka wygranych turniejów i lig. Przez wiele  lat  uczestniczył w treningach prowadzonych przez najlepszych szczecińskich trenerów, pogłębiając swą wiedzę i szlifując umiejętności. Dziś sam zaszczepia wiedzę i miłość do squasha, prowadząc lekcje dla studentów oraz uczniów szkół średnich, jak też innych zainteresowanych zapaleńców. – Squash to dyscyplina dla każdego. W Polsce najwyższa grupa wiekowa na zawodach Masters to 60+. Podkreśla on również, że  zarówno w kategorii 60+, jak i  55+ Mistrzostwo Polski w roku 2018 zdobyli zawodnicy ze Szczecina. Podczas gry pracuje całe ciało, spalamy mnóstwo kalorii – opowiada instruktor. To także doskonały sposób na rozładowanie napięcia. Jeśli ktoś nigdy nie grał, a spróbuje przez kilkadziesiąt minut to ręczę, że poczuje wszystkie mięśnie. Instruktor zapewnia, że do poznania absolutnych podstaw gry wystarczy godzina. Podczas takiej lekcji dowiemy się, jak poruszać się po korcie, jak sprawić by piłka odbijała się we właściwym kierunku. Z czasem nabierzemy coraz większych umiejętności i opanowania.

Strefa artystów

Wspówłaścicielka MABO B Zone Club udostępnia przestrzeń lokalnym artystom. Już teraz na ścianach można podziwiać obrazy malarki Neli Karpińskiej. – Chcielibyśmy by do funkcjonowania klubu włączyła się nie tylko społeczność z Mierzyna, ale również szczecińska. Zamierzamy prezentować u nas artystów związanych ze Szczecinem – mówi.

W klubie organizowane są także imprezy zamknięte. – Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami cateringowymi. Przy większej grupie jest możliwość zamknięcia całego lokalu czy chociażby piętra. Odbywają się tutaj również wieczory kawalerskie i panieńskie. Po sportowej rozrywce uczestnicy mają możliwość korzystania z sauny – podsumowuje.

MABO B Zone Club czynny jest przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do soboty w godzinach 8-24, w niedziele do godziny 22. 

 
MABO B Zone Club
ul.Welecka 2
Mierzyn

www.mabozoneclub.pl

12( 133)
Grudzień'19