Nauka jazdy bezpiecznie i bezstresowo

Psychologowie mówią, że najbardziej stresujące egzaminy to matura oraz egzamin na prawo jazdy. O ile w przypadku egzaminu maturalnego możemy liczyć na łut szczęścia, o zdaniu tego drugiego decydują nasze umiejętności. O sposobach na zminimalizowanie stresu egzaminacyjnego porozmawialiśmy z Jerzym Piotrowskim, właścicielem szkoły nauki jazdy Lider.

Osiemset: tyle podejść do egzaminu na prawo jazdy miała pewna Koreanka. Jest jakaś rada na bezstresowe i skuteczne zdanie egzaminu na prawo jazdy?

Nie nazwałbym tego złotą radą, ale kluczowym elementem jest dobre przygotowanie. Nie polecam podchodzenia do egzaminu, licząc na szczęście. 

Na co w takim razie powinniśmy zwrócić uwagę?

Jest wiele elementów, które są bardzo istotne. Do każdej decyzji w życiu trzeba dojrzeć i dobrze ją przemyśleć. Często rodzice namawiają na kurs swoje dzieci, które nie zawsze są gotowe mentalnie. Trzeba to także zaplanować. Przeznaczanie na to wielu miesięcy nie jest efektywne. Kurs powinien odbyć się w możliwie najkrótszym czasie. Nabytą wiedzę łatwiej się zapamiętuje, to samo dotyczy praktycznych lekcji – im częściej jeździsz, tym szybciej się uczysz.

Czy wiek, w którym podejmujemy decyzję o takim kursie ma znaczenie?

W naszej szkole mamy kursantów od 18 do 67 roku życia, zatem w każdym wieku możemy podjąć wyzwanie. Oczywiście im szybciej się zdecydujemy, tym lepiej. Nauczymy jeździć każdego, ale współpraca musi być z obu stron. Wiek nie jest żadną barierą. W Liderze stawiamy na instruktorów, którzy poza doświadczeniem, rozumieją potrzeby każdego kursanta, są elastyczni w zakresie godzin i dni podczas trwania kursu.  Warto żeby w każdym domu było więcej kierowców. Życie niesie różne niespodzianki. Jeżeli jedyny kierowca w rodzinie wyjedzie lub złamie nogę, wówczas kwestia transportu jest sparaliżowana.

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze szkoły?

Przede wszystkim bezpieczeństwem. Składa się na nie stan techniczny pojazdów, doświadczenie instruktorów. Ważne są również materiały dydaktyczne i atmosfera.

Tylko tyle? A co z rankingami?

Rzeczywiście ludzie często o nie pytają. W naszej szkole nie są one priorytetem. Dla nas najważniejsze jest to, aby kandydat na kierowcę nauczył się jeździć bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Dużą wagę przywiązujemy także do zasad kultury na drodze. Nasza siedziba jest położona w centrum miasta, co jest dużym ułatwieniem komunikacyjnym. Dysponujemy komfortową salą wykładową, a wszystkie materiały dydaktyczne są na własność kursantów. Fakt, że nasza szkoła mieści się na 19 piętrze Pazimu wykorzystujemy także praktycznie. Nagrywamy filmiki, które analizujemy wspólnie z kursantami podczas zajęć. To wbrew pozorom bardzo przydatny materiał. Ponadto też mamy zwyczaj nagradzania tych, którzy zdają pozytywnie egzamin za pierwszym razem. Poza satysfakcją zdanego egzaminu są uhonorowani bonem do Caffe 22. Indywidualne podejście do kursanta przekłada się na bezstresową naukę, a co za tym idzie – zwiększa szansę na pozytywny wynik egzaminu z prawa jazdy.

 
FB OSK LIDER
Pl.Rodła 8/1903
SZczecin

www.osk-lider-szczecin.pl
tel. 600-759-044

12( 133)
Grudzień'19
gajda