Nie daj się zwariować w Święta

Autor

Kasia Czyż

Perfekcyjna Gwiazdka, idealna aranżacja, wyszukane menu i kulturalne rozmowy? Często przygotowaniom do Świąt towarzyszy stres oraz napięcie, które odbierają nam przyjemność ze wspólnego celebrowania tych chwil. Co zrobić, by się ich pozbyć?

Po pierwsze, odpuść perfekcjonizm. Święta to nie konkurs na błyszczący dom, dania jak z obrazka czy idealne dekoracje. To perfekcjonizm powoduje, że nigdy nie jesteśmy z siebie zadowoleni. Nawet jeśli wszyscy nas chwalą, my i tak szukamy dziury w całym.  Odpuść błahostki, świat się przez to nie zawali.

Po drugie, przygotuj się na trudne pytania. Jak Twój awans? Zarabiasz więcej? Kiedy ślub i dzieci? Jak przygotować się na pytania, która często przed Świętami spędzają nam sen z powiek? Oto kilka porad. Odwróć uwagę, zmień temat, zażartuj i posiłkuj się najprostszymi znanymi sobie metodami. Kluczem jest nieagresywna, ale mimo wszystko asertywna postawa. 

Po trzecie, odpocznij. Nie potrafimy zatrzymać się na chwilę i odetchnąć. Odpoczynek błędnie kojarzy się nam z lenistwem. Postaw na relaks. Zadbaj o swoje ciało, daj mu szansę na regenerację, a zyskasz energię. Okres świąteczny nie jest wyjątkiem, odpoczynek należy się każdemu. Przemęczenie przy stole nie jest mile widziane!

Zapraszam na kolejne edycje „Trudnej sztuki odpuszczania”. 

Więcej na www.kasiaczyz.pl lub na profilu FB / @kasiaczyzpl

Prestiż  
Grudzień 2019