Nowa historia na Wielkiej Odrzańskiej

Szczecińskie Podzamcze wkrótce zyska kolejną atrakcyjną nieruchomość. Przy Wielkiej Odrzańskiej z widokiem na Odrę oraz Bulwary, w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich i Wałów Chrobrego powstaje inwestycja, która architektonicznie idealnie wpisze się w tę część krajobrazu. Zainspirowany historią miasta ciąg kamienic to inwestycja Wielka Odrzańska Invest oraz projekt Studia A4, któremu przewodzi wybitny architekt Jacek Lenart. 

 

Autor

Aneta Dolega

LOKALE Z POTENCJAŁEM

– Lokale wybudowane będą w stanie deweloperskim, w różnych metrażach. Całość będzie składała się z piwnic użytkowych, parteru, trzech pięter oraz poddasza użytkowego – tłumaczy Katarzyna Makieła-Sobos, kierownik biura sprzedaży Wielka Odrzańska Invest. – Pomieszczenia piwnic to relikty pochodzące z okresu przełomu XV-XVII wieku zabytkowego Szczecina. Są idealnie zachowane, my je tylko wzmocniliśmy. To wspaniałe miejsce pod działalność restauracji, pubu a może nawet SPA. Naprawdę robią wrażenie, a dodatkową wartość stanowi ich historyczna przeszłość.

Poza piwnicami, cały parter oraz pierwsze piętro przeznaczone zostaną pod działalność lokali użytkowych. To świetna lokalizacja nie tylko dla gastronomii ale także dla galerii, biur, kancelarii, gabinetów lekarskich, salonów urody, klubu fitness, kręgielni czy wspomnianego SPA. – Duże przeszklone, aluminiowe okna oraz wejścia do lokali od dwóch ulic
– ul. Wielkiej Odrzańskiej oraz od strony Odry, czyli ul. Małej Odrzańskiej to z pewnością bardzo duży atut tej inwestycji – przekonuje Katarzyna Makieła-Sobos. – Przy lokalu U1 można wykorzystać przyległy teren do inwestycji, jako ogródek, który będzie miał ok 50 m2. Niektóre lokale można łączyć oraz zmieniać jeszcze na etapie realizacji budowy. Dużym plusem oraz rzadkością, jeśli chodzi o kamienice to obecność wind. W projekcie przewidziano dwie przestronne i wygodne windy, łączące każdą z kondygnacji.

INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ

Apartamenty, które znajdują się w sprzedaży na dwóch pozostałych piętrach będzie można również zakupić inwestycyjnie. – Dajemy możliwość przekazanie takiego apartamentu w najem doświadczonej firmie hotelowej. Zaprojektowane apartamenty różnią się od siebie projektami oraz powierzchniami. Można kupić apartament dwukondygnacyjny i jednokondygnacyjny, od strony Odry lub od strony Starego Miastao powierzchniach od 27 m2 do 65 m2. Są to idealne apartamenty na wynajem, na krótki okres czasu – wyjaśnia kierownik Biura Sprzedaży. – To bardzo popularna forma inwestycyjna. Do Szczecina przyjeżdża co raz więcej turystów, wielu z nich załatwia tu swoje interesy. Wynajęcie apartamentu w tak prestiżowej okolicy, w bliskiej odległości od dworca, w sąsiedztwie najważniejszych zabytków, pięknych miejsc spacerowych, obiektów kultury takich jak teatry, muzea czy Filharmonia, niedaleko centrów handlowych jest niepodważalnym atutem.

WIDOK NA ODRĘ

Zabytkowe piwnice i lokale na piętrach, które są ozdobione wielkimi oknami z zachwycającym widokiem to nie wszystko. Na III piętrze zaprojektowany jest lokal z pięknym widokiem na Odrę o powierzchni ok. 100 m2 z przeznaczeniem na  kawiarnię z małą gastronomią, gdzie goście apartamentów i pracownicy lokali znajdujących się w budynku mogliby zjeść śniadanie albo lunch – zastanawia się pani Katarzyna.– Na Podzamczu i Starym Mieście jest dużo dobrych restauracji, ale brakuje typowych miejsc ze śniadaniem. Są raptem dwa, a to zdecydowanie za mało w porównaniu z zapotrzebowaniem.

W inwestycji zaprojektowano 49 apartamentów i 8 lokali usługowych. Największy lokal ma aż ponad 600m2. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to styczeń 2021 roku.

Z HISTORIĄ W TLE

Budujemy w samym centrum Szczecina przy Odrze, Bulwarach, w wyjątkowym miejscu miasta. To projekt, gdzie historia łączy się z nowatorskim, eleganckim, nowoczesnym projektem architektonicznym znanej pracowni architektonicznej – zachwala pani Katarzyna. – Wszystko zostanie wykonane z wysokiej jakości materiałów, wszystkie pomieszczenia będą jasne, przestronne i nowoczesne.  Do tego dwa wejścia i przestronny hol z recepcją. Podsumowując: miejsce, historia, lokalizacja, piękny bogaty projekt architektoniczny, widok na Odrę, doskonałe miejsce relaksu, wypoczynku, miejsce spotkań biznesowych. To znajdziemy w naszej inwestycji.  

 

Wielka Promocja Gwiazdkowa

Obniżka o 30% dla pierwszych 10 kupionych lokali
Oferta ważna do końca 2019 r.

 

Prestiż  
Grudzień 2019