Dom na głowie robota

Autor

Karolina Wysocka

Wynalazczyni Konstancja mieszka z psem Kostkiem oraz robotem, którego sama zbudowała. Pewnego dnia wyrusza na ekspedycję badawczą, wcześniej powierzając mechanicznemu przyjacielowi opiekę nad czterema kątami. Jak robot poradzi sobie z tym zadaniem? Dowiecie się, gdy sięgnięcie po najnowszą książkę dla dzieci ilustratorki Ewy Kownackiej z pracowni Czary Malary.

 „To robota dla robota” jest publikacją nietypową. – Chciałam poeksperymentować i stworzyć coś zupełnie nowego: połączenie książki opowiadającej pewną historię z kolorowanką. Pamiętam, że jako dziecko chciałam pokolorować czarno-białe komiksy brata, więc może już od tamtych czasów kiełkował pomysł na książkę. Z resztą „To robota dla robota” też ma formę komiksową – mówi Ewa. Książka jest skierowana do szerokiego grona odbiorców: dzieci i dorosłych. To doskonały pretekst do wspólnej zabawy. – Dorośli znajdą w tej kolorowance mnóstwo elementów, których staranne kolorowanie może pomoc im się zrelaksować. Ja sama będę kolorować tę książkę, mimo że znam ją na wylot – wyjaśnia z uśmiechem ilustratorka.

Publikacja to zabawa na długie godziny, gdyż poza zwykłym kolorowaniem, znajdziemy w niej elementy edukacyjne, przyrodnicze i zagadkowe, a także trochę humoru. Ewa Kownacka, poza promocją swojej najnowszej książki, obecnie współpracuje z wydawnictwami, tworząc ilustracje do literackich propozycji dla najmłodszych oraz umawia się na warsztaty plastyczne z przedszkolami, a także szkołami. W planach ma już kolejną autorską pozycję, tymczasem polecamy wspólną zabawę z „To robota dla robota”. 

Prestiż  
Grudzień 2019