Marynarz Agnieszka najlepsza na świecie

Autor

Andrzej Kus

Nasza najlepsza żeglarka – Agnieszka Skrzypulec została… żołnierzem i już sięga po najwyższe laury. Podczas Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Chinach zdobyła w klasie 470, wraz z Jolantą Ogar, złoty medal. – Nasz wynik pokazuje, że Wojsko Polskie postawiło na dobrego konia – mówi mistrzyni. 

Kolejny sukces uzdolnionej żeglarki to doskonała prognoza przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Japonii. Agnieszka Skrzypulec zwyciężyła w VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. W żeglarskiej klasie 470 płynęła w parze z marynarz Jolantą Ogar. Zawody odbyły się w miejscowości Wuhan w Chinach. Dziewczyny od września zatrudnione są w szeregach Wojska Polskiego. Służą w Zespole Sportowym Marynarki Wojennej w Gdyni. Agnieszka tłumaczy również swoje wstąpienie do wojska. Przyznaje, że przede wszystkim spowodowane jest wsparciem finansowymi. – Zdejmuje z nas presję martwienia się o finansowanie w sezonie, a z tym bywa różnie – mówi. 

Nowy pracodawca przed zawodniczkami postawił jasny cel: jak najlepszy wynik właśnie w wojskowych igrzyskach. Spełniły więc swoje zadanie celująco. – To pokazuje, że postawili na dobrego konia – śmieje się szczecinianka. – Mimo wszystko swoją przyszłość chciałabym, w jakiś sposób związać z żeglarstwem. Jeśli się przykładowo uda pogodzić bycie żołnierzem ze szkoleniami sportowymi, to czemu nie. Wtedy bardzo chętnie zostanę w wojsku. 

 

Prestiż  
Grudzień 2019