Miasto w kadrze

Szczecin, tramwaje, chwile zatrzymane w kadrze i siedemnastolatka, której pasją jest fotografia. Nikola Gawrońska prowadzi popularny Instagram: niko3ek. Kim jest? Jeśli jesteście ciekawi, wejdźcie na jej profil. 

Autor

Karolina Wysocka

Nikola jest licealistką i ma wiele pasji oraz zajęć. – Jestem entuzjastą dawnego Szczecina. Interesuję się niemieckimi aspektami naszego miasta, a także Berlina. Lubuję się zarówno w ich architekturze, jak i historii. Ale moim kompletnym konikiem są zdecydowanie tramwaje – mówi nastolatka. Na swoim instagramowym profilu Nikola poświęca im sporo miejsca. Znajdziemy tam Swingi, Tatry, modele nowsze i starsze, o poranku, we mgle, w pełnym słońcu albo wieczorową porą. Nikola przyznaje, że próbuje umieścić je w kadrze, jak tylko jest to możliwe. Co więcej, jedno z jej ulubionych własnych zdjęć to właśnie fotografia tramwajów. 

Oczywiście zdjęcia Nikoli to nie tylko pojazdy. Fotografie nastolatki świetnie oddają klimat naszego miasta. Miejsca pełnego historii, zabytków, zielonej przyrody oraz wody. Miasta nad rzeką, które mimo, że nie należy do najpopularniejszych metropolii, to ma swój wyjątkowy charakter i nawet w jego codziennym, powszednim dniu można zauważyć coś ciekawego. – Szczecin jest warty fotografowania, ponieważ to miasto z piękną duszą i niepowtarzalnym klimatem. To właśnie tutaj, z Wałów Chrobrego możemy przez cały rok obserwować bajeczne wschody słońca, na które tak uwielbiam chodzić i marzyć przed tym widokiem. Przechodząc ulicami centrum już od poranka czuć unoszącą się w powietrzu nutę czekolady. Czym bliżej Odry, zapach staje się bardziej aromatyczny. Czy to nie jest bajeczne? –  zastanawia się Nikola. Nastolatka swoje odczucia i wrażenia potrafi zamknąć w fotografii.

 – Na zdjęciach uwieczniam to, co widzę. Nie lubię ustawianych fotek, to nie w moim stylu. Liczy się to, co ma miejsce w aktualnym momencie. Dlatego fotografuję życie miasta, chcę pokazać piękno chwili – wyjaśnia.

Prestiż  
Grudzień 2019