Miłość i muzyka

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Muzyka duetu Jackpot jest kameralna i wysublimowana. Taka jak Kasia Buja Kazuba oraz Maciej Kazuba, którzy są parą zgraną zarówno w życiu, jak też na scenie. Pracują właśnie nad drugą płytą autorską, której premiera odbędzie się w maju. Już teraz uchylili przed nami rąbka tajemnicy i zdradzili, co znajdzie się na krążku. 

Ich pierwsza płyta, czyli „Historie wielkiej wagi”, uzyskała doskonałe recenzje publicystów oraz publiczności. Na kolejną musieliśmy trochę poczekać, ale już niedługo krążek ujrzy światło dzienne. Czym tym razem zaskoczą nas finaliści dziesiątej edycji Must be the Music? – „Historie wagi lekkiej" to najbardziej osobista z naszych dotychczasowych płyt. Znajdą się na niej utwory niezwykle intymne, opowiadające prywatne historie mniejszych lub większych szczęść i smuteczków. Cześć utworów jest naszego autorstwa, część zaprzyjaźnionej z nami poetki i kompozytorki: cudownej Ewy Krysian. Płyta będzie bardzo szczecińska i nagrywana w tej samej drużynie przyjaciół, co „Historie wielkiej wagi”. Drużyna nasza powiększyła się jednak tym razem o wspaniałego Piotra Klimka, który zgodził się naszą nową płytę wyprodukować – mówią Kasia Buja Kazuba i Maciej Kazuba.

Duet znany jest ze współpracy z najlepszymi, tym razem na ich nowej płycie także pojawi się wielu ciekawych gości. – Są to ludzie, którzy od lat nas wspierają i są z nami. Na płycie będziecie mogli usłyszeć: Przemysława Sadowskiego, Nulę Stankiewicz, Janusza Strobla, Krzysztofa Meisingera. Nie zabraknie również mocnych akcentów szczecińskich, nasze zaproszenie przyjęli także: Piotr Huegel, Adam Grochulski, Szymon Kaczmarek i Dawid Głogowski. Przy nagraniach niezwykle czynnie uczestniczy nasza kochana Baltic Neopolis Orchestra, ale ich traktujemy już jak część jackpotowej rodziny – mówią z uśmiechem muzycy.

Niedawno pojawiły się dwie zapowiedzi krążka, czyli utwory „Dom” i „Do siebie wróć”. – Dla nas to utwory niezwykle osobiste – podkreśla duet. Muzycy obecnie każdą wolną chwilę spędzają w studiu. – Dopieszczamy szczegóły i nagrywamy naszych gości. Poza tym gramy koncerty różnej maści, w tym piękny koncert charytatywny „Miś pod Choinkę”, już 10 grudnia w szczecińskiej Filharmonii. Zapraszamy!
Premiera płyty odbędzie się 7 maja i otworzy 55. Festiwal Kontrapunkt. My już nie możemy się doczekać, a Wy?

 
12( 133)
Grudzień'19