Wyszak w złocie i w srebrze

Autor

Aneta Dolega

Cudze chwalicie, swego nie znacie… a powinniście. Szczególnie w temacie dobrych trunków nie ma co się ociągać, a okazja jest naprawdę dobra. Otóż szczeciński browar Wyszak znowu zgarnął nagrody za swoje trunki. Tym razem podbił podniebienia uczestników Poznańskich Targów Piwnych, które wyróżniają piwa rzemieślnicze.

– No cóż, nieskromnie powiem, znowu się udało – mówi z uśmiechem Joanna Różycka, współwłaścicielka browaru i restauracji Wyszak.  – Nasze piwo zostało docenione i wróciliśmy z targów ze złotymi i srebrnymi medalami.

Piwo ważone w Wyszaku, którego nie można nie spróbować, a które tak zachwyciło jury i gości imprezy to pils i porter. Pils został uznany za najlepszy w Polsce, co ma szczególną wartość, gdyż jest to bardzo popularna odmiana piwa, którą pije się najchętniej. Porter wyjechał z złotem za najlepsze ciemne piwo, dodatkowo zajął drugie miejsce wśród wszystkich rodzajów piw. – To nas motywuje i daje kopa do pracy. Można coś robić, ale można coś robić wkładając w to serce – mówi Joanna Różycka. – Co ciekawe nasz browar nie jest duży i jest częścią restauracji. To sprawia, że ta wygrana jeszcze bardziej nas cieszy, bo pokazuje, że można tworzyć lokalne rzeczy na wysokim poziomie. Nie trzeba szukać tego na zewnątrz bo okazuje się, że to co najlepsze mamy na własnym podwórku. Także w temacie piwa – dodaje.

 

Prestiż  
Grudzień 2019