Oczyszczanie wodorowe – naturalny sposób na młody wygląd

Mijający rok przyniósł kilka nowości, które wzbogaciły ofertę kameralnego Instytutu Urody Be Beauty. Po Ellisys Duo przyszedł czas na oczyszczanie wodorowe. Ten zyskujący coraz większą popularność zabieg anti-anging doskonale łączy nowoczesne technologie z mocą natury. 

Autor

Karina Tessar

Oczyszczanie wodorowe to świetny wstęp do każdej kuracji przeciwstarzeniowej, ale równie dobrze funkcjonuje jako samodzielny zabieg, zwłaszcza że jest uniwersalny – może być stosowany na każdym rodzaju cery i przez okrągły rok, bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych. Polecany i paniom, i panom, jest to bowiem zabieg bezpieczny i nieinwazyjny, a co za tym idzie nie ma do niego wielu przeciwwskazań – należą do nich np. aktywne choroby skóry, patologiczne stany chorób przewlekłych (nowotwór, cukrzyca, epilepsja itp.), ciąża oraz karmienie piersią. 

Moc wodoru

Co chwilę słyszymy informacje na temat wolnych rodników, choć większość z nas nie wie nawet, czym one są. To atomy tlenu, które utraciły równowagę na skutek pozbawienia jednego elektronu i atakujące prawidłowo funkcjonujące atomy w celu uzupełnienia straty. Wbrew powszechnej opinii, wolne rodniki nie są tylko szkodliwe. Jeśli w naszym organizmie panuje równowaga, to te reaktywne formy tlenu są pośrednikami wielu ważnych procesów komórkowych. Niestety, wraz z wiekiem owa równowaga ulega zaburzeniu i wówczas nadmiar wolnych rodników niszczy lipidy, białka czy kwasy nukleinowe, a najbardziej narażona na ich działanie jest skóra. Jest na to jednak sposób. Żaden inny pierwiastek nie radzi sobie tak dobrze z nadmiarem wolnych rodników jak właśnie wodór, będąc jednocześnie neutralnym dla skóry. Wolne rodniki wiążą się bowiem z jonami wodoru i zamieniają w… wodę i tlen. W ten sposób skóra jest doskonale przygotowana do wprowadzenia antyoksydantów, które dogłębnie ją odmłodzą. Stworzą one tzw. efekt laminacji, czyli czasowego zabezpieczenia skóry przed ponownym namnażaniem się wolnych rodników – tym trwalszy, im głębsze warstwy skóry zostaną nim objęte. – Skórę laminujemy przy pomocy najbardziej skutecznych antyoksydantów, np. kwasu askorbinowego (wit. C), A-tokoferolu (wit. E), -karotenu i koenzymu Q10 – tłumaczy Agata Kampioni, kosmetolog i terapeuta twarzy, właścicielka Instytutu.

Odmłodzenie w kilku krokach

Oczyszczanie wodorowe to nowoczesny zabieg składający się z kilku etapów. Najpierw przy pomocy wody wodorowej następuje neutralizacja wolnych rodników i złuszczenie obumarłego naskórka. To powoduje dotlenienie skóry, na którą następnie aplikowany jest wybrany antyoksydant. Wprowadzany jest on także do przestrzeni międzykomórkowej, aby jeszcze bardziej trwale zabezpieczyć skórę przed przedwczesnym starzeniem się. Na jakie efekty można liczyć? Przede wszystkim na długookresowe utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia, rozświetlenie skóry oraz poprawę jej kolorytu i sprężystości, czyli przywrócenie wszystkich oznak młodego wyglądu. – Odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegów anti-aging jest podstawą ich dobrych efektów – podsumowuje Agata Kampioni.

Prestiż  
Grudzień 2019