Podsumowanie roku 2019 w Klinice Zawodny

W rok 2019 wkroczyliśmy z nową energią! Ależ się działo – eventy, konwenty, szkolenia, a także duży wzrost zainteresowaniem naszymi zabiegami.  Wymagało to od nas dużych nakładów energii i mnóstwa pracy. Mogliśmy jednak liczyć na docenienie ze strony pacjentów dużą ilością słodkości, czy uściskiem dłoni i szczerym uśmiechem. To dla nas najlepszy prezent i motywacja do dalszej pracy. Wprowadzenie nowych procedur skutkowało wzrostem liczby pacjentów, dlatego musieliśmy podjąć działania w celu zwiększenia zespołu.

Autor

Prestiż

Do kadry zarządzającej dołączyła dynamiczna osobowość: Magdalena Buszmicz, która wniosła do naszego zespołu sporo nowej energii i nowych pomysłów. To właśnie w tym roku liczba kosmetologów i pielęgniarek znacząco wzrosła. Powitaliśmy nie tylko nowe panie kosmetolog, ale również doktora Piotra Kolczewskiego, doktora nauk medycznych, specjalistę ginekologii i położnictwa. Doktor Kolczewski znacznie poszerzył gamę zabiegów w naszej ofercie z zakresu ginekologii.

Zupełnie nową odsłoną Kliniki Zawodny od tego roku jest także możliwość skorzystania z usług dietetyka klinicznego. Marika Skodda udziela konsultacji, ustala diety i przeprowadza badania genetyczne. Zajmuje się dorosłymi, którzy mają problemy ze sposobem żywienia, ale także jest specjalistką, jeśli chodzi o otyłość i nadwagę u dzieci.

Rok 2019 r. obfitował w nowości w branży medycyny estetycznej. W Klinice Zawodny pojawiło się, okryte sławą, urządzenie Onda. Bazująca na technologii mikrofal Coolwaves® Onda, świetnie radzi sobie z miejscowo zlokalizowaną tkanką tłuszczową, ujędrnianiem skóry i cellulitem. Urządzenie między innymi wygrało plebiscyt Prix De Beaute magazynu Cosmopolitan 2019 r., zyskało tytuł Perły Dermatologii 2019 r. i zostało docenione przez jury konkursu Beauty Forum Awards 2019 r. Powiększyliśmy możliwości w kwestii epilacji – trwałego usuwania owłosienia – a to za sprawą najnowszego lasera Thunder MT. Urządzenie pozwala na pracę na większych obszarach zabiegowych, w krótszym czasie, sprawdza się w przypadku delikatnych i jasnych włosów, a także jest wyposażone w silny system chłodzenia kontaktowego, który sprawia, że zabieg jest niemal bezbolesny.

Od dawna w ofercie posiadaliśmy zabiegi na rozszerzone naczynia krwionośne, rumień naczyniowy i naczyniaki, jednak w tym roku premierę miał najnowszy laser stosowany do tego rodzaju problemów - Cutera Excel V+. Nowa wersja lasera posiada dwa razy więcej mocy, 4x lepsze chłodzenie i pozwala na wykonanie zabiegu w krótszym czasie. Laser posiada specjalną głowicę do drobnych zmian, jak i dwa nowe programy działania: Genesis i Green Genesis. 

Pojawiło się kilka zupełnie nowych metod działania w dziedzinie medycyny estetycznej i dermatologii, w których jesteśmy pionierami. W Klinice pojawiła się także zupełna nowość zabiegowa - niechirurgiczna korekta nosa. Doktor Piotr Zawodny wykonuje od tego roku plastykę nosa za pomocą nici liftingującychm Aptos. Efekt zabiegu jest bardzo podobny do chirurgicznej korekty nosa, z tą różnicą, że nos goi, się bardzo szybko, zabieg jest bezpieczniejszy i tego samego dnia pacjent wraca do domu. Jako pierwsza Klinika w regionie oferujemy nietuzinkową kurację antytrądzikową Sebacia. Metoda ta polega na połączeniu właściwości mikrocząsteczek złota i energii lasera, a oprócz tego jest alternatywnym sposobem walki z trądzikiem, jeśli nie chcemy stosować leków doustnych.

Z inicjatywy nowej manager powstały cykliczne wydarzenia zarówno dla osób, które jeszcze nigdy nie odwiedziły Kliniki, jak i tych, którzy dobrze znają naszą klinikę. Kilkukrotnie organizowaliśmy dni Dni Otwarte, które cieszyły się z dużym zainteresowaniem. Na uwagę zasługuję też wspaniałe wydarzenie kierowane do naszych stałych Pacjentów – warsztaty makijażu we współpracy z firmą Douglas i ekspertem wizażu i kosmetyków Laura Mercier, Jakubem Grodzkim, a także wraz z ekspertem do spraw pielęgnacji skóry i kosmetyków Sensai, Karoliną Linnik. Zorganizowaliśmy również pełne merytorycznej wiedzy Zdrowe Warsztaty, które poprowadziła dietetyk kliniczny, Marika Skodda. Pani dietetyk rozwiała wiele wątpliwości dotyczących różnych sposobów odżywiania się i „żywieniowych” mitów, a także wskazała korzyści płynące z wykonywaniabadań w kontekście wyboru właściwej diety.

Postanowiliśmy wpierać również lokalne inicjatywy związane mniej lub bardziej z medycyną estetyczną. Byliśmy sponsorem cudownego projektu Magnolie Biznesu, który wyłania i nagradza kobiety sukcesu związane z naszym lokalnym rynkiem. Nagrody przyznawane są w różnych dziedzinach i to nie tylko tym kobietom, które są liderkami przedsiębiorczości, ale również tym, które wyróżniają się w takich dziedzinach jak: sztuka, kultura i nauka. Rozdanie drzewek Magnolii Biznesu zwieńczyła prezentacja naszej doktor, chirurga plastycznego i rekonstrukcyjnego, Anny Jastak o tym, że tłuszcz nie jest wcale taki straszny i jest to wspaniała tkanka, która daje wiele korzystnych możliwości w chirurgii i medycynie estetycznej. 

To nieprawda, że w klinikach jest szaro i sztywno – udowodniliśmy to w tym roku nie tylko jako sponsor, ale przede wszystkim jako uczestnik IV edycji Szczecin Tattoo Convention! Pod hasłem „Zrób miejsce na nowy tatuaż” zapraszaliśmy uczestników wydarzenia do konsultacji związanych z laserowym usuwaniem tatuażu. Przedstawialiśmy efekty zabiegów z wykorzystaniem laserów piktosekundowych i odpowiadaliśmy na pytania.

W tym roku w naszej Klinice zaczęło prężnie działać centrum szkoleniowe, gdzie Doktor Zawodny wraz z szkoleniowcami z polski i zagranicy, mogli dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi lekarzami. Jednak nie poprzestaliśmy wyłącznie na dzieleniu się wiedzą, również sami wciąż pogłębiamy swoje umiejętności na licznych kongresach i szkoleniach. Również doktor Piotr Zawodny, nasz lider, uczestniczył w wielu konferencjach i szkoleniach z zakresu zaawansowanych technik w medycynie estetycznej. Z pośród licznych szkoleń na szczególną uwagę zasługują szkolenia we Francji pierwsze z zaawansowanych metod zatrzymywania procesów starzenia się twarzy z twórcą metody STOP Facial Ageing Method doktor Sandrine Sebban, a kolejne dotyczyło innowacyjnej techniki implantacji nici liftingujących Spring Thread metodą EASYLIFT® również wraz z jej twórcą, doktorem Denisem Guillo.

Doktor odbywał także elitarne szkolenie w Szwajcarii dotyczące zaawansowanych technik łączonych z wykorzystaniem toksyny botulinowej (Botox) oraz kwasu hialuronowego Juvéderm. W szkoleniu uczestniczyło tylko kilku wybranych lekarzy z całej Polski, którzy pod okiem wybitnej specjalistki dr Marva Safa pogłębiali tajniki korekcji rysów twarzy i przywracali jędrność skórze. Doktor odwiedził również Gruzję i siedzibę twórców nici Aptos wraz ze szkoleniem z doktorem George Sulamanidze, współwłaścicielem firmy Aptos, synem znanego na całym świecie chirurga plastyka, który w latach 90 zrewolucjonizował pojęcie liftingu w medycynie estetycznej.

Doktor Zawodny miał przyjemność po raz kolejny dołączyć do elitarnej grupy , która mogła wymienić się doświadczeniami z wybitnym doktorem Mauricio de Maio, znanym chirurgiem plastycznym z Brazylii w 2-dniowym szkoleniu MD Codes™ DYNAmic Expression Meeting w Malmö w Szwecji. Był to już kolejny etap szkolenia z zaawansowanych technik z zastosowaniem technik iniekcji metodą MD Codes™ wraz z ich twórcą.

Możemy śmiało stwierdzić, że rok 2019 należał do udanych i bardzo pracowitych. Jednak nie mamy zamiaru poprzestać na naszych działaniach i realizacji nowych pomysłów. Nadal chcemy być innowacyjni wprowadzać nowe bezpieczne i sprawdzone procedury dzielić się zdobyta wiedzą i troszczyć się o naszych pacjentów. Już niebawem będziemy mogli pochwalić się nową odsłoną strony, która będzie bardziej przejrzysta, miła dla oka, doskonale posegregowana i nowoczesna w czym wspiera nas dzielnie, zawsze uśmiechnięta przesympatyczna pani Amelia. Obserwujcie nasze profile w social mediach – z pewnością ogłosimy jej premierę!

 

 

Prestiż  
Grudzień 2019