Prezenty od Ministerstwa

Czym pachną święta? Pomarańczami, czekoladą, cynamonem, a może igliwiem lub rozmarynem?  W produktach Ministerstwa Dobrego Mydła odnajdziemy nie tylko naturalny zapach, ale także doskonałe właściwości pielęgnacyjne i kunszt ręcznie wyrabianych mydeł i kosmetyków. Ta marka o lokalnym rodowodzie z okazji swoich 5 urodzin otworzyła właśnie pierwszy stacjonarny sklep w Szczecinie i zaprasza po świąteczne prezenty.

Autor

prestiz

Firmę założyły dwie siostry: Ania i Ula Bieluń. Startowały w Kamieniu Pomorskim, następnie przeniosły się z procesem produkcyjnym do Szczecina, ale dopiero teraz szczecinianie mają ich mydło na wyciągnięcie ręki – niewielki sklepik na Niebuszewie utrzymany jest w rzemieślniczym klimacie i idealnie pasuje do charakteru tej małej rodzinnej manufaktury. 

Mydlana obsesja i wiele więcej

Mydła i kosmetyki MDM powstają z dobrych naturalnych surowców, tylko niekiedy wzbogaconych dodatkiem kosmetycznych aromatów. Wszystkie opatrzono etykietami w minimalistycznym stylu, ale niech was to nie zwiedzie – zgodnie z zasadą „naturalne nie oznacza nijakie” opakowanie, wzornictwo na produktach i ich zapach sprawiają, że chciałoby się je zjeść. Poza wielce estetycznymi, mydlanymi kostkami znajdziemy tu np. oleje, masła i musy do ciała, fantastyczne balsamy w sztyfcie, ekologiczne hydrolaty i glinki do twarzy, a także kosmetyki do włosów, w tym również te przeznaczone do pielęgnacji brody i zarostu. Zadowoleni będą nie tylko panie i panowie, ale także nasi pupile, bo wszystkie produkty MDM są wegańskie. 

Mikołaj kupowałby w MDM

Ministerstwo lubi zaskakiwać i co roku, poza stałymi bestsellerami, przygotowuje specjalne świąteczne zestawy prezentowe. Co ważne, nie trzeba ich już pakować, choć delikatna wstążeczka tylko podkreśli ich urok – produkty zapakowane są w kartoniki z zimowymi motywami. Wizualnie najbardziej nietypowy jest Set Vintage, którego obwoluta została wyłoniona w ramach konkursu i przywołuje delikatny wdzięk minionych dekad. To set pachnący różą – znajdziemy w nim serum róża-malina, hydrolat z róży damasceńskiej i różaną półkulę kąpielową. Piękny, zimowy set Szyszka to przepiękne mydło Czerwony Pieprz, półkula kąpielowa Lawenda i mydło Rozmaryn, natomiast set Ostrokrzew to propozycja dla miłośników słodyczy – w opakowaniu Czekocynamon – balsam w sztyfcie, a także cynamonowe mydło i półkula cynamonowa. Jak mówią właścicielki MDM, zestawy służą do obdarowywania i bycia obdarowywanym, co z kolei służy zacieśnianiu więzów i podkreślaniu tego, że jesteśmy dla drugiej osoby ważni. Bardziej świątecznie już się nie da.

 

 
Ministerstwo Dobrego Mydła
ul. Niemierzyńska 29a
Szczecin

www.ministerstwodobregomydla.pl

12( 133)
Grudzień'19