Sztuka upiększania

Precyzja neurochirurga i doskonała znajomość anatomii twarzy stomatologa. Kiedy gruntowna, oparta na wieloletnim doświadczeniu wiedza z zakresu takich specjalizacji zostanie połączona ze znajomością zabiegów medycyny estetycznej to otrzymamy gwarancję, że nasza uroda, a także zdrowie trafią w odpowiednie ręce. Gabinet medycyny estetycznej M&R Kaczor tworzy właśnie taki duet. Małgorzata i Robert Kaczorowie zanim zajęli się medycyną estetyczną, skupieni byli na innych obszarach medycyny.

Autor

Karolina Wysocka

Małgorzata – stomatolog z 20 letnim doświadczeniem, Robert neurochirurg obecny na salach operacyjnych od czasów studenckich. Kilka lat temu medycyna estetyczna połączyła ich pola zawodowe tworząc jedność: Gabinety Medycyny Estetycznej M&R Kaczor.

Manualne zdolności, nieustannie aktualizowana wiedza, doświadczenie i odpowiednie podejście do profesji. W gabinecie można skorzystać z wielu popularnych i klasycznych zabiegów, ale także z kilku zupełnie innowacyjnych, takich jak: skoncentrowany wampirzy lifting z użyciem Super osocza Angel, uniesienie piersi nićmi, implantacja włosów NIDO. 

– Super osocze, jest jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów w naszych gabinetach. Innowacyjna technologia otwiera zupełnie nowe możliwości w dziedzinie naturalnej biorewitalizacji i regeneracji – tłumaczy Robert Kaczor. – Dzięki urządzeniu Angel otrzymujemy 14 krotnie większy koncentrat autologicznych płytek krwi o wysokim stężeniu, który zostaje pozyskany z krwi pacjenta. Naturalny, bezpieczny, efektywny zabieg jest doskonałą formą dla osób, które preferują naturalne metody lub dotknięte są alergiami. W efekcie twarz, szyja, dekolt, dłonie zyskują młodszy wygląd – skóra staje się jaśniejsza, bardziej napięta, elastyczna i wygładzona. W przypadku zabiegów skierowanych na skórę głowy, wypadanie włosów zostaje zatrzymane, jednocześnie zostaje im przywrócona gęstość oraz zdrowy wygląd. Osocze to można wykorzystać nie tylko w celach estetycznych, ale też np. do biostymulacji kręgosłupa. Zabieg jest mało inwazyjny i krótki – wyjaśnia doktor.

Kolejnym z zabiegów, które szczególnie warto wymienić jest unoszenie piersi specjalnymi nićmi. To alternatywa dla klasycznej metody chirurgicznej, która jest skomplikowana, kosztowna i wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Podnoszenie piersi nićmi poprawia kondycję skóry oraz tkanki podskórnej, a także pozwala uzyskać wymarzony kształt biustu. – Aby spotęgować efekt łączymy z zabiegami stymulującymi do wytwarzania nowego kolagenu, poprawy jakości i struktury skóry. Zabieg bez użycia skalpela jest zdecydowanie mniej inwazyjny a efekt utrzymuje się nawet do 18 miesięcy – dodaje doktor.

Nowatorską metoda jest też implantacja biowłosów. –Pacjent przychodzi bez włosów i w tym samym dniu, po niedługim czasie, wychodzi z włosami – mówi odrobinę żartując dr Robert Kaczor. – A tak zupełnie serio, implantowane włosy o długości ok. 20 cm składają się w ponad 90% ze składników naturalnych – dodaje dr Małgorzata Kaczor. Metoda pomaga nie tylko pozbyć się problemu łysiny, ale też umożliwia zagęszczenie oraz uzupełnienie ubytków włosów, dając przy tym naturalny efekt. Implantacja nie pozostawia widocznych śladów oraz nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Zabieg dedykowany jest również paniom, którym zależy na zagęszczeniu czy uzupełnieniu określonych miejsc na głowie. Włos nie rośnie, utrzymuje ciągle ten sam kolor. Nowe włosy dają wrażenie naturalnych, również w dotyku. 

Specjaliści z gabinetu M&R Kaczor zdają sobie sprawę z tego, że zabiegi nie tylko pomagają pozbyć się defektów estetycznych, ale też umożliwiają odzyskanie pewności siebie, równowagi wewnętrznej oraz podnoszą poczucie własnej wartości i poprawiają samopoczucie. Lekarze preferują holistyczne podejście do pacjenta, dzięki czemu dostosowują plan zabiegowy do indywidualnych potrzeb i pomagają mu uzyskać wymarzony efekt. Stawiają na skuteczne, dające widoczne rezultaty zabiegi, ale pamiętają również o zachowaniu umiaru. – Skupiamy się na twarzach dojrzałych i zależy nam na naturalnym wyglądzie, nie chcemy uzyskać przejaskrawionego efektu – podkreśla Małgorzata Kaczor i dodaje: – Możemy pomóc nawet paniom w zaawansowanym wieku.  Wierzymy, że prawdziwe piękno wynika z równowagi między estetyką, a tym co wewnątrz. Na to stawiamy.

 

 

Małgorzata Kaczor to absolwentka studiów podyplomowych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Wydziału Stomatologii na szczecińskim PUM-ie. Jest dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej i tą dziedziną zajmuje się od 4 lat.

Dr n. med. Robert Kaczor jest absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, specjalizuje się w zakresie neurochirurgii. Jednym z zabiegów, które wykonuje są blokady kręgosłupa, które są alternatywą dla leczenia operacyjnego i pomagają pozbyć się bólu spowodowanego przez np. zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia czy przeciążenia. 

 
 

Prestiż  
Grudzień 2019