Ultra pomoc dla skóry

W poszukiwaniu zabiegów odmładzających kierujemy się co raz częściej nie tylko ich skutecznością, ale także sposobem przeprowadzania. Nie każdy z nas preferuje te mocno inwazyjne. Utraskin II to urządzenie, które w delikatny sposób sprawi, że nasza skóra nabierze blasku, będzie jędrniejsza i młodsza. O Ultraskin II rozmawiamy z Anną Kepką, lekarzem medycyny estetycznej, specjalistką chorób wewnętrznych.

Autor

Aneta Dolega

Pani doktor, nie wszyscy lubimy igły, a mimo to zależy nam poprawie jakości naszej skóry. Czy faktycznie Ultraskin II daje tak dobre efekty jak zabiegi inwazyjne?

Tak, zabieg urządzeniem Ultraskin II jest idealny do liftingu i jest oczywiście bezpieczniejszą opcją w stosunku do zabiegów bardziej inwazyjnych. Należy jednak pamiętać, że powinien być stosowany tylko przy określonych wskazaniach: nie jest dedykowany wszystkim pacjentom z problemem wiotkości skóry. Dlatego tak ważna jest konsultacja przed zabiegiem.

Czym jest techologia HIFU zastosowana w tym urządzeniu? Na czym polega jej fenomen? 

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to skupione fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu, które stymulują warstwę mięśniowo-powięziową twarzy oraz głębsze warstwy bez naruszania ciągłości naskórka. Powoduje to przebudowę skóry i długotrwały efekt liftingu. Dzięki przetwornikom nowej generacji w urządzeniu Ultraskin II jest możliwa większa koncentracja fal, a energia termiczna skupia się na mniejszym obszarze. Wpływa to na znacznie mniejszą bolesność, lepsze rezultaty i większe bezpieczeństwo zabiegu.

Dla kogo jest przeznaczony ten zabieg?

Ultraskin II jest przeznaczony dla osób z obniżoną gęstością i napięciem skóry, podwójnym podbródkiem, wiotkością skóry szyi i dekoltu, wiotkością skóry ramion, brzucha, ud czy kolan, zmarszczkami wokół oczu, ust, czoła, bruzdami nosowo-wargowymi i liniami marionetki (bruzdami od kątów ust do linii żuchwy), opadaniem brwi. To świetne rozwiązanie dla osób szukających bezpiecznych i skutecznych zabiegów.

Znalazłam takie porównanie, że Ultraskin działa na skórę tak mocno ja chirurgia plastyczna, tylko bez użycia skalpela. To faktycznie prawda?

W przypadku prawidłowo przeprowadzonej kwalifikacji pacjenta jest to zabieg, który może dać takie efekty, jak lifting operacyjny.

Co raz więcej pojawia się zabiegów mniej inwazyjnych ale o silnym działaniu. W jakim kierunku zmierza medycyna estetyczna?

Myślę, że zmierzamy w kierunku ograniczenia ryzyka okołozabiegowego, redukcji ilości powikłań, zmniejszenia czasu trwania okresu rekonwalescencji. Pacjenci chcą zabiegów bezpiecznych, bezbolesnych i nieograniczających ich codziennego życia.

Dziękuję za rozmowę

 

Prestiż  
Grudzień 2019