Na trudne chwile... dom dla Seniora

Każda decyzja o powierzeniu najbliższej osoby domowi opiece jest trudna. Rodzi oczywiste pytania: jaki dom wybrać, na co zwrócić uwagę przy takim wyborze, a przede wszystkim – jak odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Nierzadko pojawia się lęk, a nawet wyrzut sumienia, bo przecież „oddajemy” kogoś, kogo kochamy.

Autor

Prestiż

– W Senior Parku decyzji za opiekuna nie podejmiemy – mówi Arkadiusz Kośla, prezes Senior Parku. – Jesteśmy po to, by taką decyzję ułatwić. Zapewniamy należytą, troskliwą opiekę i wsparcie w każdej godzinie pobytu.

Warto podkreślić wyjątkowe położenie domu – w lesie, wśród drzew i zieleni, zaledwie 25 km od centrum Szczecina. Mieszkańcy mają do dyspozycji dwukondygnacyjny budynek z 2- i 3-osobowymi pokojami, każdy z łazienką i tv oraz systemem alarmowym, niemal 200-metrowy pokój dzienny z jadalnią, klimatyczną salę z kominkiem, przeznaczoną do spotkań, salkę rehabilitacyjną, kaplicę, dużą windę oraz zielony ogród-park.

Senior Park działa od połowy października. Z każdym tygodniem przybywa pensjonariuszy, dom wypełnia się życiem, rozmowami, nawiązały się już pierwsze znajomości i sympatie. Opiekunowie mówią też o sukcesach – dwie osoby, które trafiły do Senior Parku po poważnych operacjach, powróciły do swoich domów i pełni sił dzięki fachowej rehabilitacji prowadzonej w ośrodku przez dyplomowanych fizjoterapeutów. 

Co oferuje Senior Park?

– Oferujemy pobyty długoterminowe i jednodniowe dla wszystkich, którzy wymagają pomocy opiekuńczo-pielęgnacyjnej – mówi Arkadiusz Kośla. – Zapewniamy stałe wsparcie opiekunów medycznych i nadzór pielęgniarek lub ratowników medycznych, wizyty lekarza co najmniej dwa razy w tygodniu, rehabilitację pod okiem specjalisty, pięć posiłków dziennie (także specjalne diety oraz możliwość spożywania posiłków w pokojach) przygotowywanych na miejscu, w naszej kuchni, pomoc w czynnościach życia codziennego, pomoc w zakupie odzieży oraz w załatwianiu niezbędnych spraw osobistych, a także – na życzenie pensjonariusza, opiekę duszpasterską. 

Do dyspozycji seniorów pozostaje też bezpłatny internet, dla odwiedzających duży parking, a w razie potrzeby także pokoje gościnne, co pozwala na stały kontakt ze swoimi bliskim. – Organizujemy codzienne życie tak, by pobyt we własnym pokoju był wyborem pensjonariuszy, nie koniecznością – dodaje Łukasz Parol. – Nie brakuje nam pomysłów na radosne i dobre spędzanie wspólnie tego czasu.

 

Oprócz pobytów długoterminowych oferujemy także pobyty jednodniowe, 10-godzinne, z pełną opieką, wyżywieniem, podstawową rehabilitacją, terapią zajęciową w cenie 80 zł za dzień (liczba miejsc ograniczona).

 

Prestiż  
Styczeń 2020