Rok w obiektywie

Niepowtarzalny refleks, umiejętność uchwycenia chwili w kadrze, spostrzegawczość, talent i ciężka praca. To wyróżniki szczecińskich fotoreporterów. W Muzeum Techniki i Komunikacji można oglądać wystawę „Migawka”, które prezentuje ich najlepsze zdjęcia z ostatniego roku. Każde z nich jest wyjątkowe i kryje się za nim niepowtarzalna historia.

Autor

Karolina Wysocka

Szczecińscy fotoreporterzy już po raz ósmy pokazali swoje pracę. Na wystawie w muzeum można oglądać zdjęcia Marcina Bieleckiego, Krzysztofa Cichomskiego, Dariusza Gorajskiego, Krzysztofa Hadriana, Grzegorza Siwy, Roberta Stachnika, Ryszarda Pakiesera, Andrzeja Szkockiego, Cezarego Aszkiełowicza, Włodzimierza Piątka, Marty Teszner i związanego z „Prestiżem” Jarosława Gaszyńskiego. Ekspozycja ukazuje rok ich pracy w obiektywie. Wśród tematów są m.in. sport, polityka, kultura oraz historia. Właśnie nad tą ostatnią kwestią pochylił się Jarosław Gaszyński. 

Jego fotografie ukazują 6. edycję Biegu Ku Pamięci Poległych Żołnierzy Błękitnej Brygady,  Marsz Niepodległości i niezwykły zakład „Lampy Stylowe” Lecha Turkowskiego.

Podczas wernisażu każdy z fotoreporterów opowiedział o jednym ze swoich zdjęć. Nie zabrakło emocji, śmiechu oraz wzruszeń. Wydarzenie przyciągnęło tłumy. Pojawiło się kilka znanych osobistości, wielu przyjaciół oraz spore grono wielbicieli fotografii. Wystawę można oglądać do lutego.

Prestiż  
Styczeń 2020