Nowy Rok ze zdrowym, olśniewającym uśmiechem

Postanowienia noworoczne – kto z nas ich przed sobą nie stawia? Jedni pragną zmienić własne nawyki żywieniowe, inni chcą w końcu zacząć regularnie chodzić na siłownię. Większość naszych postanowień dotyczy zmiany życia na zdrowsze. To bardzo dobrze. Proponujemy, byście poszli za ciosem, i zadbali również o kondycję jamy ustnej – gwarantujemy, że możliwość pochwalenia się zdrowym, pięknym uśmiechem poprawi komfort Waszego życia w stopniu nie mniejszym niż najlepsza dieta.

Autor

Prestiż

Wybierz szczoteczkę soniczną

Szczotkowanie zębów powinno odbywać się co najmniej dwa razy dziennie. Ważne, by było nie tylko regularne, ale również skuteczne, dlatego dobrym pierwszym krokiem na drodze do poprawienia kondycji jamy ustnej może okazać się inwestycja w szczoteczkę soniczną. Urządzenie to gwarantuje nawet sześć razy (!) bardziej efektywne usuwanie płytki nazębnej od klasycznej szczoteczki manualnej. 

Godnym polecenia modelem jest szczoteczka Smilesonic EX, która potrafi pracować z maksymalną prędkością aż 96 000 ruchów na minutę.  Ma aż pięć różnych trybów pracy, a w zestawie z nim znajdziemy cztery wymienne końcówki o zróżnicowanym działaniu. 

Nitkuj zęby co najmniej raz dziennie

Nitkowanie zębów jest tak samo ważne, jeśli nie ważniejsze, niż szczotkowanie. Czynność ta może uchronić Cię przed próchnicą oraz zapaleniem dziąseł. Aby weszła Ci w nawyk, możesz zacząć od nitkowania przestrzeni międzyzębowych dwa razy w tygodniu, i w każdym kolejnym miesiącu dokładać jeden dzień. Jeśli będziesz konsekwentny, w czerwcu Twoje zęby będą nitkowane codziennie! Szeroką gamę rekomendowanych nici dentystycznych możecie znaleźć w internetowym sklepie denthelp.pl.

Umów się na wizytę kontrolną do dentysty

Regularne wizyty u dentysty, nie rzadsze niż co 6 miesięcy, pomagają uniknąć potencjalnych problemów związanych z rozwojem chorób przyzębia. Dzięki wczesnemu wykryciu próchnicy możliwe jest leczenie metodami minimalnie inwazyjnymi, a tym samym ograniczenie wydatków. Pamiętaj, dotrzymywanie terminów wizyt ustalonych wspólnie z lekarzem ma istotny wpływ na powodzenie leczenia stomatologicznego.

Uśmiechnij się

Specjaliści potwierdzają, że nawet nasz wymuszony, co najmniej 15-sekundowy uśmiech znacząco wpływa na poprawę humoru. Zadbaj o higienę jamy ustnej i chwal się swoim zdrowym, olśniewającym uśmiechem przez cały rok!

Prestiż  
Styczeń 2020