Piękna, nie tylko od święta

Nadszedł czas noworocznych postanowień. Planując rok, nie zapominajmy o potrzebach naszej skóry.  Jak znaleźć odpowiednie dla siebie zabiegi? Jak zachować zdrowy, wypoczęty wygląd na dłużej, kiedy brakuje nam czasu na skomplikowane kuracje upiększające? Odpowiedzi na te pytania udziela doktor Kamila Stachura, dermatolog oraz specjalista medycyny estetycznej. 

Autor

Karolina Wysocka

W dzisiejszych czasach oferta jest bardzo bogata i nie jest łatwo znaleźć odpowiednią dla siebie propozycję. 

Rzeczywiście jest tak, że jesteśmy zasypywani dużą ilością skomplikowanych informacji na temat zabiegów. Mamy wrażenie, że każdy dedykowany jest nam i w gąszczu informacji zniechęcamy się do podjęcia jakichkolwiek działań związanych z poprawieniem kondycji skóry. Tymczasem medycyna estetyczna jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego człowieka. Z jej dobrodziejstw powinny korzystać wszystkie osoby, którym nie jest obojętna kondycja ich skóry oraz zdrowy i piękny wygląd.  

Wiele osób boi się korzystać z zabiegów ze względu na inwazyjność lub długi czas rekonwalescencji.

Obecna medycyna estetyczna mocno zmieniła się pod względem procedur i odpowiedzi na potrzeby pacjentów w kontekście uzyskania szybkich, skutecznych rezultatów. Obecnie swoją różnorodną gamą zabiegów, zaawansowaniem i skutecznością pozwala w wielu przypadkach całkowicie wyeliminować konieczność zastosowania w przyszłości u pacjentów zabiegów inwazyjnych.

Większość z nas żyje w wiecznym pędzie, a często wymaga się od nas, żebyśmy codziennie wyglądali dobrze. Jakie zabiegi poleciłaby Pani takim osobom?

Jeżeli jesteś aktywną zawodowo osobą, a twoja praca wymaga nienagannego wyglądu, istnieje szeroka gama zabiegów medycyny estetycznej, poprawiających wygląd natychmiast. Kuracje tego typu pozwalają na powrót do pracy nawet tego samego dnia. Można je też odbyć popołudniem czy wieczorem i następnego dnia wrócić do codziennych obowiązków. Należą do nich: toksyna botulinowa, osocze bogatopłytkowe, wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego czy Vivace – radiofrekwencja mikroigłowa. 

A jeżeli chcemy zadbać o siebie kompleksowo?

Stosowanie powyższych zabiegów to jedynie część programu dbania o siebie. Warto także wspomóc skórę konkretnymi zabiegami. Mogą one powodować kilkudniowe wyłączenie z aktywności zawodowej ze względu na mniej komfortowy wygląd. Jednak zaplanowanie na przestrzeni roku, od 1 do 2-3 konkretnych zabiegów, pozwala skutecznie zregenerować skórę, zniwelować oznaki upływającego czasu, zredukować widoczny na twarzy stres i napięcie, zrelaksować naszą skórę.

Które zabiegi szczególnie Pani poleca?

Do zabiegów skutecznie budujących kapitał lepszego wyglądu i zdrowszej kondycji skóry na kolejne lata, należy zdecydowanie laser frakcyjny CO2. Moje pacjentki uwielbiają go i regularnie, raz do roku poddają się jego działaniu. Laser skutecznie odmładza skórę, perfekcyjnie usuwa blizny potrądzikowe i pooperacyjne. Drugim sztandarowym zabiegiem, dającym rewelacyjne rezultaty, jest urządzenie Ultraformer III. W przypadku tego zabiegu ogromną zaletą jest możliwość wręcz natychmiastowego powrotu do codziennych zajęć, to bestseller w zakresie nieinwazyjnego liftingu twarzy i ciała. Rezultaty to młodszy wygląd nawet przez kilka lat. Trzecim, wspaniałym w rezultatach i uwielbianym przez pacjentki zabiegiem wykonywanym raz do roku, czy nawet raz na dwa lata jest Plexr. To niechirurgiczny plazmowy lifting powiek. Warto przy tym wiedzieć, że powieki to często jedna z pierwszych oznak upływającego czasu.

Na koniec, czego życzy Pani czytelnikom Prestiżu na Nowy Rok?

W imieniu swoim oraz personelu Kliniki Dr Stachura życzymy Państwu cudownego roku 2020, niech upłynie w aurze zdrowia, piękna i spełnionych postanowień.  

Dziękuję za rozmowę.

Prestiż  
Styczeń 2020