Nagradzamy, pomagamy

Autor

Izabela Marecka

W lutym wiele nowości. Zacznę od najważniejszej. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy przyznać laury Prestiżu. Uznaliśmy, że po ponad dwunastu latach działalności magazynu czas najwyższy, aby nagrodzić nieprzeciętne osoby i wydarzenia w naszym mieście. 

Początek roku to doskonała okazja, aby docenić tych, którzy w mijającym roku angażowali się w życie lokalnych społeczności, osiągali sukcesy, pomagali innym, wykazali się kreatywnością i talentem. Kandydatów nominowała kapituła naszej redakcji. Prestiże 2019, bo tak nazywa się nasza nagroda, otrzymali: Krzysztof Bobala, Edward Osina, Robert Grabowski, Monika Szymanik, Krzysztof Pauk „Lump”, a w kategorii wydarzenie – twórcy spektaklu „Być Jak Beata”. To właśnie oni pokazują, nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju, że Szczecin jest wyjątkowy. Są też przykładem na to, jak marzenie i pasję można przekuć w sukces, niezależnie czy działają lokalnie, czy też ich sukcesy mają wymiar międzynarodowy. Gratulujemy!

W tym miesiącu ruszamy z nowym działem ekologia, który tak de facto powinien powstać dużo wcześniej. Na początek proponujemy temat wydawałoby się banalny, ale, jak się okazało, bardzo potrzebny. Jak segregować śmieci? Sama mam problem z niektórymi odpadami i nieraz stoję w zadumie nad koszem i zastanawiam się, czy papier z resztkami masła to papier czy raczej zmieszane. Oczywiście w tym numerze zalążek, ale dział zamierzamy mocno rozwijać.

Adoptowaliśmy koalę! Nazywa się Sweetie i znajduje się pod opieką Friends of the Koala Inc., organizacji zajmującej się ochroną koali oraz zachowaniem i poprawą ich siedlisk. Dlaczego nie kangura, małpkę czy innego poszkodowanego w australijskim pogromie zwierzaka? Może dlatego, że koale nie są szybkie i maja minimalne szanse na ucieczkę przed żywiołem, a eukaliptus, którym się żywią, jest łatwopalny. Dla jasności wspieramy także psy i koty ze szczecińskich schronisk, angażujemy się w przeróżne akcje, bo warto pomagać, do czego i Was gorąco zachęcamy!

Izabela Marecka