Dla wielbicieli dobrego stylu

Od kilkunastu lat sieć salonów Italmeble proponuje miłośnikom komfortu i elegancji meble i akcesoria do wyposażenia wnętrz. Produkty tak znanych w świecie designu marek, jak Olta czy Cattelan Italia, są synonimem luksusu i dobrego stylu. Najbliższy salon ma siedzibę w Poznaniu, zaledwie 2,5 godziny jazdy od Szczecina, a ponadto zapewnia bezpłatny transport i montaż mebli na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.

Autor

Karina Tessar

Luksusowe meble włoskiej produkcji od lat cieszą się wielkim uznaniem. Ich pozycja w świecie designu nie wzięła się znikąd – już w latach 50. XX wieku rozrastające się fabryki w Mediolanie i całej Lombardii zaczęły inwestować w studia projektowe. Efektem jest ugruntowana pozycja Włoch w czołówce światowego wzornictwa. To tamtejsi projektanci i producenci wyznaczają trendy w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Nie bez powodu zatem nazwa firmy nawiązuje do Italii, ale w Italmeblach znajdziemy także meble polskich producentów. Elementami, które spajają ofertę firmy, są niepowszedni design, szeroki wybór i wysoka jakość wykonania.

Cały dom w jednym miejscu

Chcąc wyróżnić wnętrze naszego domu, możemy samodzielnie poszukiwać elementów wyposażenia i zamawiać je u producentów z kraju czy zagranicy, ale możemy też skorzystać z doświadczenia i profesjonalnej obsługi osób, dla których selekcja designerskich perełek to nie tylko chleb powszedni, ale także życiowa pasja. W Italmeblach znajdziemy projekty takich znanych marek, jak: Olta, Miotto, Cattelan Italia, Tonin Casa, Midj, Lestro Casa, Arketipo, Alberta Salotti, Nicoline, Miotto, Pedrali, Pianca, Calia Italia, Famlight, Delighting, Sitap, Bonaldo czy Alf DaFre. Zarówno w salonie, jak i na stronie Italmeble.pl możemy poznać ofertę wyposażenia sypialni, salonu i jadalni, począwszy od mebli wypoczynkowych (sof, narożników), przez łóżka, meble do zabudowy, szafy, garderoby, biurka, stoły, stoliki kawowe czy RTV, aż po dywany, oświetlenie, lustra i dodatki.

Cenione marki

Dla firmy Italmeble wysoka jakość nie jest pustym hasłem reklamowym. Przyjrzeliśmy się, jak to wygląda, na przykładzie 2 marek: Olta i Cattelan Italia.

Pierwsza z nich to rodzinna polska firma, która bazuje na projektach z Belgii – designerskiego centrum Europy i materiałach europejskiej produkcji: od solidnej, drewnianej konstrukcji sof czy narożników, przez doskonałe tkaniny, aż po specjalne pióra i pianki, które dostosowując się do temperatury i pozycji ciała dbają o komfort wypoczynku i zapewniają trwałość mebli. 

Z kolei Cattelan Italia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Lider branży meblarskiej z powodzeniem łączy rzemieślniczą precyzję z oryginalnymi, wizjonerskimi projektami, które odpowiadają na potrzeby czasów. To dzięki tym cechom i solidnej konstrukcji z takich elementów, jak metal, drewno, marmur, skóra czy kryształ, produkty tej firmy stanowią obiekt westchnień miłośników luksusu i elegancji na całym świecie.

Wzornictwo w parze z wygodą

By efekt był niepowtarzalny, ważne jest zachowanie proporcji, dlatego w dbałości o każdy detal i komfort mebli, firma nie zapomina także o wzornictwie. Jako przykład podaje wysokiej jakości meble tapicerowane. Charakteryzują je duża kombinatoryka brył i modułowa konstrukcja, umożliwiające budowę narożników o różnych wymiarach i układach. Klienci mogą liczyć na szeroki wybór tkanin i skór, ale także odpowiednią jakość wypełnień: wysokoelastyczne pianki, tzw. memory foams, które zapewniają niepowtarzalną wygodę użytkowania. – Jestem przekonany, że osoby, które lubią otaczać się rzeczami nietuzinkowymi, a zarazem doskonale wykonanymi, znajdą u nas to, czego szukają – podsumowuje Damian Bielecki, jeden z właścicieli marki.

Firma zaprasza mieszkańców województwa zachodniopomorskiego do zapoznania się z ofertą na stronie www.italmeble.pl.

autor: Karina Tessar/foto: materiały prasowe

Prestiż  
Marzec 2020