Dyplomy, wystawa i Co dalej?

Szczecińska Akademia Sztuki nie jest zwyczajną uczelnią. To, co się na niej dzieje nie jest wyłącznie zarezerwowane dla jej studentów czy wykładowców. To więcej niż szkoła, to miejsce, z którego korzystać może właściwie każdy, gdyż sztuka stanowi nierozerwalną część naszej egzystencji. Dlatego też warto zaglądać w zabytkowe progi Pałacu pod Globusem. Jedna z takich okazji już
w marcu.

Autor

Aneta Dolega

What’s Next to wydarzenie, które łączy obronę prac dyplomowych z ich późniejszą wystawą. To świetna okazja, by poznać efekty działań absolwentów najmłodszego kierunku na Akademii jakim jest „wzornictwo”. Będzie szansa, aby obejrzeć projekty z takich dziedzin jak komunikacja wizualna i gry komputerowe, moda czy projektowanie produktu. To doskonała okazja, by zapoznać się z działalnością Wydziału Wzornictwa oraz dokonaniami wchodzących dopiero na rynek młodych projektantów. Być może wśród nich znajdą się przyszli współautorzy popularnych gier czy znani projektanci mody. To także niepowtarzana możliwość by zobaczyć jak taka obrona pracy dyplomowej wygląda na żywo.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie konferencja poświęcona wyzwaniom projektowym wobec problemów współczesności. Zaproszeni prelegenci przybliżą uczestnikom tematy takie jak design spekulatywny oraz opowiedzą co dla nich znaczy hasło „what’s next”. Poprzez wykłady oraz panel dyskusyjny Akademia Sztuki pragnie włączyć mieszkańców Szczecina w rozważania na temat zmieniającego się świata i roli, jaką spełniają w nim projektanci.

Poszczególne wydarzenia odbywać się będą od 10 do 15 marca w budynkach i galeriach Akademii Sztuki w Szczecinie oraz w przestrzeniach apartamentowca Black Pearl, udostępnionych na tę okazję przez współorganizatora wydarzenia - firmę Idea-Inwest. Honorowy patronat nad imprezą, w ramach obchodów 10-lecia szczecińskiej uczelni artystycznej, objęli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Więcej szczegółów na stronie whatsnext.akademiasztuki.eu.

 

Prestiż  
Marzec 2020