Odmłodzenie przez uniesienie

Kolejny przełom w medycynie estetycznej i kolejna metoda, dzięki której możemy zatrzymać, a nawet cofnąć czas, nie narażając się na związane z tym skutki uboczne. Zachowanie młodego wyglądu nie musi się kojarzyć z przerysowaniem i czymś nienaturalnym. Nici Spring Thread wpisują się w trend naturalnego odmładzania. Do tego są alternatywą dla osób, które boją się skalpela. 

Autor

Aneta Dolega

galeria

Z wiekiem nasza twarz traci swoją jędrność, a skóra w tym miejscu robi się luźniejsza i zaczyna opadać. Do tej pory najlepszym zabiegiem zatrzymującym grawitację był lifting. Nici liftingujace, takie jak Spring Thread, dają widoczny efekt uniesienia twarzy, a przy okazji są wygodne i bezpieczne dla naszego organizmu. Wszczepiane pod skórę unoszą twarz, odejmując jej przy tym kilka lat. Stosowane mogą być zarówno u kobiet jak i mężczyzn, niezależnie od wieku, także na inne części ciała. O ich zaletach opowiada Anna Kępka, lekarz medycyny estetycznej, specjalista chorób wewnętrznych.

Czym są nici Spring Thread i czym się różnią od klasycznych nici np. Aptos?

Nici Spring Thread dzięki obecności medycznego silikonu rozciągają się, współpracują z mimiką pacjenta. Przez to nie powodują zniekształceń i zaciągnięć skóry, które są charakterystyczne dla innych produktów na rynku.

Dla kogo są przeznaczone i jakie dają efekty? 

Są to nici liftingujące, czyli przeznaczone dla pacjentów z utratą gęstości skóry – zaburzeniami owalu twarzy, liniami marionetki czy zaznaczonymi bruzdami nosowo-wargowymi.

Ich działanie jest porównywalne z zabiegiem chirurgicznym. Faktycznie to dobra alternatywa dla operacji plastycznej?

Jest to doskonały zabieg przeznaczony dla osób chcących osiągnąć efekt liftingu bez interwencji chirurgicznej. Nici są wszczepiane na stałe, a ich efekt jest trwały. Są elastyczne, silikonowe i niewchłaniane. Spring Thread to przełom w niechirurgicznym liftingu twarzy. Zostały opracowane i wyprodukowane we Francji jako wynik wieloletnich badań lekarzy. Są bardzo bezpiecznym rozwiązaniem problemu utraty jędrności skory. Materiały w nich wykorzystywane są stosowane od ponad 50 lat w implantach – gwarantują więc bezpieczeństwo.

Czy jest to bolesny zabieg? Czy później, po ich wszczepieniu, czujemy je pod palcami albo kiedy poruszamy mięśniami twarzy? 

Zabieg odbywa się w znieczuleniu nasiękowym więc jest bezbolesny. Dodatkowo podajemy antybiotyk przed zabiegiem, leki przeciwobrzękowe i obniżające napięcie mięśni. Nici Spring Thread składają się z dwóch elementów-rdzenia poliestrowego – odpornego na działanie sił rozciągania i miękkiego medycznego silikonu, zapewniającego elastyczność nici. Nici są delikatne, więc nie są wyczuwalne.

Jak należy dbać o skórę twarzy tuż po zabiegu?

Przez pierwsze kilka nocy należy unikać spania na okolicy poddanej zabiegowi oraz ograniczyć ruchy mimiczne twarzy w okresie 2 tygodni po zabiegu. 

Dziękuję za rozmowę.

 

 
Gabinet Medycyny Estetycznej Anna Kępka
ul. Rydla 71
Szczecin

tel. +48 694 071 861
www.facebook.com /gabinet.anna.kepka
www.annakepka.pl

3( 136)
Marzec'20
gajda