Tłuszcz - twoja wspaniała tkanka

Tytułowe stwierdzenie raczej rzadko pada z ust kobiet - a to właśnie Dzień Kobiet świętujemy w tym miesiącu. Era, w której tłuszcz jest jedynie wrogiem i przyczyną leżącą u podstaw braku akceptacji własnego ciała - już się zakończyła. Tkanka tłuszczowa, to doskonały materiał do przeszczepów - wypełniania bruzd, ubytków tkanki oraz powiększania piersi czy pośladków.

Autor

prestiz

galeria

WŁAŚCIWY GABINET

Powszechnie stosowanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Jednak nowoczesna medycyna estetyczna oferuje także inne, znacznie bardziej interesujące możliwości - takie jak przeszczep autologicznego tłuszczu. Zabieg powinien wykonywać specjalista, lekarz posiadający odpowiednie doświadczenie i mający właściwe zaplecze technologiczne. W takich warunkach zabieg jest bezpieczny, co więcej - płynie z niego wiele korzyści.

KORZYŚCI PRZESZCZEPU TŁUSZCZU

Tkanka tłuszczowa to wypełniacz naturalny. Dawcą jest zawsze ta sama osoba, która jest biorcą - to znaczy, że tłuszcz zawsze "się przyjmie", jest bezpieczny i znajomy dla organizmu, a możliwości pobrania tkanki są niemal nieograniczone. Zabieg jest bezbolesny i zazwyczaj nie wymaga znieczulenia anestezjologicznego. Przy mniejszych przeszczepach stosuje się znieczulenie miejscowe - dla obszaru pobrania i obszaru podania, a pacjent zachowuje świadomość i nie dochodzi do żadnego dyskomfortu. Bardzo istotną korzyścią przeszczepu tłuszczu jest to, iż pobrany materiał, oprócz tłuszczu, zawiera także komórki macierzyste, które przyśpieszają regenerację i odmładzają obszar podania.

TO TAKŻE LIPOSUKCJA

Zachowujemy podobną ilość tkanki tłuszczowej, ale zmieniamy jej położenie. Dla ścisłości - zabieg polegający na transplantacji tłuszczu - jego pobraniu, a potem podaniu w inne miejsce - nazywany jest lipotransferem. Tradycyjnie liposukcja to pobranie tkanki tłuszczowej,  skutkujące wyszczupleniem i wymodelowaniem obszaru pobrania. Najczęstszym obszarem pobrania tkanki tłuszczowej są: brzuch, boczki i uda. 

WYPEŁNIANIE BRUZD I UBYTKÓW

Bardzo popularnym zabiegiem w Klinice Zawodny jest przeszczep tłuszczu w okolice twarzy. Autologiczna tkanka tłuszczowa daje wiele możliwości, a modelowanie twarzy, wolumetria, korekta ubytków czy sińców pod oczami, to tylko niektóre z nich. Posiadamy już długoletnie doświadczenie w przeszczepach tłuszczu - zarówno tych niewielkich, jak i tych sporych - w piersi i pośladki. Lipofilling (wypełnianie tłuszczem) dokonujemy najczęściej w przypadku mocno zaznaczonych "worków pod oczami" - okolicę zwaną także "doliną łez". Skóra po zabiegu jest prawidłowo uniesiona, ma naturalny jasny kolor, jest odżywiona, prezentuje się świeżo i zdrowo, a cała twarz wygląda młodziej. Lipofillingu dokonuje się również w przypadku ubytku tkanek, na przykład po wypadkach lub po nieudanych zabiegach w innych gabinetach. Wypełnienie tłuszczem to także procedura szeroko stosowana w zabiegach Anti-Ageing, czyli zabiegach zapobiegających procesom starzenia się skóry (odpowiedzialne za to są także zawarte w tkance tłuszczowej komórki macierzyste).

PRZESZCZEP TŁUSZCZU W PIERSI I POŚLADKI

Mniej w boczki, więcej w piersi - stwierdzenie to brzmi, jak spełnienie kobiecych marzeń. I tutaj właśnie naprzeciw tym pragnieniom wychodzimy my - Klinika Zawodny i przeszczep tłuszczu z problematycznych okolic - do piersi! Wykonujemy również przeszczep tłuszczu w pośladki, co znacznie je ujędrnia, modeluje i wypełnia.

Stosowana technologia bazująca na urządzeniu Body Jet Evo nazywana jest także mikroliposukcją wodną ze względu na charakterystyczną delikatność przeprowadzanego zabiegu. Zastosowanie strumienia wody umożliwia pozyskanie nienaruszonych i bardzo żywotnych komórek. Nowatorska metoda WAL (Water Assisted Liposuction) polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej przy pomocy kaniuli ze specjalnym roztworem soli fizjologicznej i znieczulenia. Dzięki temu rozwiązaniu dolegliwości bólowe oraz uszkodzenia mechaniczne są eliminowane do minimum, a pacjent tego samego dnia wraca do domu.

Przypominamy również o regularnych badaniach profilaktycznych. Przed każdym poważniejszym zabiegiem w Klinice Zawodny niezbędna jest konsultacja z lekarzem oraz wykonanie zleconych przez niego badań. Na zakończenie pragniemy w imieniu całej kliniki złożyć życzenia wszystkim paniom i czytelniczkom magazynu Prestiż.

Klinika Zawodny Estetic
ul. Ku Słońcu 58
Szczecin

tel. 504 948 320, 508 719 262, 508 752 460

3( 136)
Marzec'20
gajda