Apartamentowce z morzem w tle

Polacy marzą o pięknym, oryginalnym mieszkaniu nad Bałtykiem, w otoczeniu przyrody, spokoju i czystego powietrza. Chcą też by do miejsca był dobry dojazd. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Biostat, które przeprowadzono na zlecenie Green House Development. Odpowiedzą na potrzeby Polaków może być kompleks apartamentowców Wave Apartments, który realizuje wspomniany deweloper. 

Autor

Karolina Wysocka

Inwestycja powstaje przy plaży w Międzyzdrojach. Kompleks to 5 przeszklonych apartamentowców z widokiem na morze. Charakteryzuje je nowoczesna, wyszukana architektura i doskonała lokalizacja. 

Fale poskromione – w architekturze

Wave Apartments powstaje w sercu Międzyzdrojów, w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego i Zatoki Pomorskiej. Projekt brył apartamentowców stworzyła poznańska pracownia MODO Architektura, która zaczerpnęła inspirację z nadmorskiego krajobrazu. – Formy budynków nawiązują bezpośrednio do dynamicznego, tętniącego życiem morza: fal i ich nieustannego ruchu. Patrząc na linie obiektów, z różnych perspektyw, zauważymy ich zmienność, dokładnie taką, jaką obserwujemy na morzu. Spoglądając na ten sam budynek z zupełnie innych punktów, zauważymy jak mienią się jego fasady.  Dosłownie: falują w oczach – mówi Piotr Chojara, główny projektant. Co ciekawe, patrząc na kompleks z oddali, można też zauważyć, że apartamentowce tworzą szkuner, czyli żaglowiec o skośnym ożaglowaniu, który ma dwa lub więcej masztów. W przypadku Wave Apartaments jest ich 5, tyle, ile budynków w ramach kompleksu. Inspiracje morzem widać także w kolorystyce obiektów. Granat i biel odwołują się do piętrzących się fal. Architekci zastosowali tę paletę barw, aby uzyskać spójność nadmorskiego krajobrazu oraz podkreślić „falowanie” apartamentowców. Architektura kompleksu ma jeszcze jedną, bardzo istotną cechę. Kondygnacje w budynkach obrócone są względem niższego piętra o 3° i 4°, co nie tylko nadaje apartamentowcom atrakcyjny kształt, ale też sprawia, że budynki są otwarte na nadbałtycką przyrodę. Mieszkańcy mają dzięki temu możliwość wybrania dla siebie idealnego widoku: na las, miasto, zatokę lub morze. Warto dodać, że spiralna bryła apartamentowców sprawia, iż znaczna część mieszkań, bo aż 75%, ma widok na Bałtyk.

Morze – na wyciągnięcie ręki

Wave Apartaments, dzięki całorocznemu charakterowi inwestycji i bliskiemu sąsiedztwu natury, świetnie odpowiada na tę potrzebę. Co więcej, kompleks zapewnia atrakcje zarówno w sezonie wysokim, jak też poza nim. Całość została zaprojektowana tak, aby zapewniać rozrywkę niezależnie od pogody. Pomyślano o atrakcjach zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W ofercie znajdują się propozycje zapewniające pełen relaks oraz aktywny wypoczynek. – W przypadku Wave Apartaments w Międzyzdrojach turyści będą mogli cieszyć się bliskością natury, ale i korzystać z udogodnień, znajdujących się w obrębie kompleksu tj. basenów, strefy SPA, sali fitness, boiska czy restauracji – mówi Wioleta Lipska z Green House Development. To wszystko sprawia, że kompleks jest nie tylko doskonałym miejscem do wypoczynku o każdej porze roku, ale też idealną lokalizacją na „drugi dom”. Taką nieruchomość można posiadać na własny użytek lub traktować jako inwestycję, która umożliwia stały, comiesięczny dochód. Wybierając Wave Apartaments, można jednocześnie cieszyć się pięknym mieszkaniem w nadmorskim kurorcie i zarabiać na jego wynajmie. 

Bałtycka elegancja 

Osoby, które planują zainwestować w tę nieruchomość, z pewnością chcą zobaczyć, dotknąć i sprawdzić to, co miejsce, faktycznie ma do zaoferowania. Green House Development otworzyło apartament pokazowy, który pozwala klientom zetknąć się z koncepcją projektu, ocenić jakość i zweryfikować ofertę rzeczywistością. Showroom Wave Apartaments to doskonała wizytówka. –  Klienci, którzy chcą zainwestować w nieruchomość, podchodzą do inwestycji bardzo świadomie. Zanim zdecydują się na zakup konkretnego mieszkania, chcą zweryfikować ofertę: w rzeczywistości. I nie ma się co dziwić, ponieważ szczególnie w przypadku miejsc luksusowych, chcemy ten luksus zobaczyć, doświadczyć go i poczuć atmosferę miejsca, które może stać się nasze. W przypadku Wave Apartments Międzyzdroje wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom osób, które chciałyby stać się właścicielami luksusowej, nadmorskiej nieruchomości i poprzez showroom pokazujemy jakość – podkreśla Wioleta Lipska z Green House Development. Showroom to z jednej strony przedstawienie koncepcji dewelopera, architektów oraz projektantów, a z drugiej – standardu wykończenia i prestiżu inwestycji. Wnętrze stworzyli projektanci z pracowni architektonicznej Baszta. Dominuje w nim nowoczesna klasyka z nutą glamour. Główną inspiracją dla przestrzeni stało się bałtyckie wybrzeże. Architekci nadmorski klimat osiągnęli między innymi dzięki wykorzystaniu odpowiednych barw. Ściany nawiązują do koloru plażowego piasku, elementy dekoracji, obrazy, są interpretacją nadmorskich tematów, a roślinność, wypełniająca wnętrze, nawiązuje do flory, którą znajdziemy na wydmach. Tym, co wyróżnia showroom, jest przede wszystkim wyjątkowy widok: na okolicę, ale także jasna kolorystyka, nadająca świeżości i dbałość o detale. – Apartament to połączenie wygody i wysokiego standardu z dbałością o szczegóły. Istotne jest, żeby takie wnętrze z jednej strony wyglądało luksusowo, a z drugiej: było ciepłe i stwarzało przytulny klimat – tłumaczy Agnieszka Drońska z Baszty. Warto dodać, że showroom może być inspiracją dla przyszłych właścicieli. Wnętrze apartamentu pokazowego można zobaczyć po uprzednim umówieniu się z deweloperem.

 

 
Green House Development S. A.
ul. Puławska 2
Warszawa

tel.: (22) 622 21 98
www.greenhousedevelopment.pl

4( 137)
Lipiec'20