Apartamenty pomiędzy morzem, a jeziorem

IDS Architekci to pracownia, która słynie z nowatorskich i oryginalnych projektów. Takie są Apartamenty Dźwirzyno: połączenie eleganckiej estetyki oraz funkcjonalności. Projekt powstał w harmonii do otaczającego krajobrazu. – Zespół budynków apartamentowych zlokalizowany jest między morzem a jeziorem Resko. W bezpośrednim sąsiedztwie przystani jachtowej – mówi Katarzyna Sawicz, architekt. Lokalizacja to tylko jeden z wielu atutów tego kompleksu.

Autor

prestiz

Architekci z IDS swój projekt oparli o istniejącą na terenie inwestycji zabudowę hotelową z lat 70. –Głównym punktem wyjściowym dla nadania budynkom nowej jakości była interpretacja i przetworzenie na nowo form charakterystycznych dla nadmorskiej architektury wypoczynkowej z II połowy XX wieku. – Uzyskaliśmy architekturę prostą, geometryczną, ze sporą ilością przeszkleń otwierających wnętrza apartamentów na malownicze krajobrazy otaczające teren inwestycji, tworzących relację wnętrza i zewnętrza. Jako wykończenie zewnętrzne na elewacjach zastosowaliśmy kamień, cegłę oraz beton – wyjaśnia Katarzyna Sawicz. Projekt wyróżnia się prostotą stylu, klasą i naturalnymi kolorami materiałów wykończeniowych. Biel, beż, grafit i szarość razem tworzą wspólną całość. Kompleks cechuje się też przestrzenią. – Nie mamy tam ścisku, charakterystycznego dla nadmorskich miejscowości turystycznych – dodaje architekt. 

Nie zapomniano również o przestrzeni dla rekreacji – boiskach sportowych oraz basenach.  – Charakterystycznym elementem inwestycji jest tzw. „leniwa rzeka” będąca basenem zewnętrznym o nieregularnym kształcie, tworzącym kanały wodne pomiędzy budynkami zlokalizowana tuż przy tarasach apartamentów położonych na parterze, co umożliwia wejście z prywatnego tarasu prosto do basenu i przepłynięcie
do atrakcji takich jak beach bar czy strefa chilloutu z hamakami, położonych na wyspach zaprojektowanych w centralnej części „leniwej rzeki” – dodaje Katarzyna Sawicz. 

www.gorzelanny.pl/apartamenty-dzwirzyno/animacja.html

 

Andrzej Najda Prezes Zarządu Najda Consulting

Moja firma pełni rolę Inżyniera Kontraktu tej inwestycji. Inwestor jest z południa Polski i postanowił, że do realizacji zatrudni firmy z naszego regionu. Pod koniec ubiegłego roku przeprowadziliśmy konkurs na wybór biura projektowego. Kadra inżynierów weryfikuje założenia projektu technicznego, a po wyborze wykonawcy, będziemy odpowiedzialni za nadzór podczas budowy oraz zarządzanie całym procesem inwestycyjnym.

 
IDS Architekci Sp. z o.o.
ul. Targ Rybny 2
Szczecin

tel/fax: 91 484 30 56
www.idsarchitekci.pl

4( 137)
Lipiec'20
gajda