Bulwary po jasnej stronie

Kampania „Przejdź na Jasną Stronę Mocy” będąca inicjatywą Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom tego lata po raz kolejny przejęła szczecińskie Bulwary. 

Autor

Aneta Dolega

galeria

Zajęcia z tańca (m.in. dance hall, break dance, salsa), jogi, gimnastyki słowiańskiej, frisbee, tai chi, a także treningi samoobrony i tajskiego boksu, odbywają się pod okiem znakomitych nauczycieli, trenerów i choreografów, m.in. na terenie Łasztowni i Wyspy Grodzkiej.  Każdy, kto ma trochę wolnego czasu, potrzebuje ruchu, chce się odprężyć i po prostu przyjemnie spędzić czas, może przyjść nad rzekę i wziąć zupełnie za darmo udział z którymś z tych zajęć. Taka forma relaksu ma mnóstwo zalet o czym przekonuje Agnieszka Zalewska, prezes Fundacji i pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia. – Uprawianie tańca, oraz innych sportów wpływa na poprawę naszej samooceny, naszego stanu zdrowia psychicznego, nasze ciało czuję się lepiej, jest silniejsze – wymienia. – W trakcie takich zajęć w naszym organizmie wydobywają się drogocenne substancje takie jak oksytocyna: hormon miłości, dająca poczucie szczęścia endorfina oraz dopamina dająca pozytywne flow – mówi. 

Działania Fundacji skierowane są przede wszystkim do młodych osób. Pokazują, że pasja, zaangażowanie się w coś pozytywnego daje nie tylko poczucie zadowolenia, ale może również skutecznie zarazić nową pasja, wskazać nowy kierunek w życiu. – Wierzę, że świat może stać się chociaż odrobinę lepszy – mówi Agnieszka Zalewska.  – Praca w fundacji daje dużo wspaniałych doświadczeń. Fajnie jest pokazać innym, że można żyć inaczej, lepiej.  Oczywiście prowadzenie działań nie byłoby możliwe bez wsparcia Urzędu Miasta oraz zaangażowania prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Jako prezes PFPU dziękuje wszystkim za wsparcie i zaangażowanie – dodaje.

 

4( 137)
Lipiec'20