Światowy golf w Szczecinie

Floating Garden Szczecin Open to najstarszy w Polsce turniej golfowy dla zawodowych graczy, organizowany nieprzerwanie od 23 lat. 

Autor

Aneta Dolega

galeria

Już w dniach 14-16 sierpnia na polu golfowym w Binowie zbiorą się miłośnicy tego sportu, tradycyjnie w nienagannie eleganckich strojach, rękawiczkach i z błyszczącymi kijami by rozegrać kolejny wielki turniej. Najlepsi polscy golfiści oraz silna stawka golfistów zagranicznych stanie do pojedynku z  amatorami, a następnie będzie rywalizować o zwycięstwo w Turnieju Głównym i punkty rankingowe Order of Merit PGA Polska. 

Tytułu z 2019 roku będzie bronił Brian Messing. Amerykanin wygrał po dogrywce z Czechem – Markiem Siakala. Trzeci na podium i zarazem najlepszym z Polaków okazał się reprezentant Binowo Park Golf Club – Max Sałuda. Oprócz Maxa grono binowskich zawodowych golfistów i jednocześnie trenerów golfa uzupełnią: Janusz Kulig, Adrian Kaczała i Wojciech Waśniewski.

Turniej Floating Garden Szczecin Open na stałe wpisał się w kalendarz zarówno sportowych wydarzeń naszego regionu jak również jednego z najważniejszych turniejów golfowych w Polsce.  Na przestrzeni lat wzięli w nim udział profesjonalni golfiści między innymi z takich krajów jak Niemcy, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Anglia, Szkocja, Holandia, Dania, USA, Australia, Francja czy Rosja.

Współorganizatorem turnieju jest Miasto Szczecin. Patronat objęli: Prezydent Miasta Szczecin: Piotr Krzystek, Prezes Polskiego Związku Golfa: Marek Michałowski, Prezes Professional Golf Association Polska: Jarosław Sroka.

 

 

 
4( 137)
Lipiec'20