W Domu najlepiej

– Wszystko zaczyna się w domu. To wokół niego koncentruje się większość naszego życia – w domu jemy, odpoczywamy, bawimy się i uczymy. To tu kształtują się nasze przyzwyczajenia i nawyki. To, co robimy w domu ma potężne przełożenie na otaczający nas świat – mówi Karol Tomczyk, Market Manager w IKEA Retail Polska, rekomendując w ten sposób nowy projekt IKEI, który w czerwcu zawitał do Szczecina.

Autor

Aneta Dolega

galeria

IKEA postanowiła stworzyć otwarte dla wszystkich miejsce, w którym oprócz odpoczynku w pięknej, pełnej roślinności przestrzeni, mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się, jak w prosty sposób sprawić, by ich dom i codzienne życie były bardziej przyjazne środowisku, a także zaangażować się w działania na rzecz zrównoważonej przyszłości miasta. IKEA Dom Jutra powstał w stuletniej kamienicy przy pl. Odrodzenia. 

Dom został podzielony na kilka przestrzeni, z których każda pełni inne zadanie i funkcję. W Otwartej Kuchni i Jadalni, będą odbywają się cykle warsztatów z gotowania wegetariańskiego. W Domowej Farmie można odkryć tajniki, zrównoważonych upraw, a potem zastosować je we własnym domu. Po ciężkim dniu każdy gość IKEA Domu Jutra może odpocząć i poprawić sobie nastrój w świetle instalacji imitującej światło słoneczne. Można również sprawdzić na własnej skórze, za sprawą drugiej instalacji wykonanej z aż 100 żarówek, jak kolory światła wpływają na ciało i otoczenie. W Strefie Tworzenia pod okiem stolarzy i projektantów można dać drugie życie meblom, a w Planerowni, wspólnie z pracownikami IKEA zaprojektować funkcjonalną i przyjazną dla środowiska kuchnię. W Domu Jutra mieszkańcy mogą również wziąć udział w szeregu dyskusji i prelekcji oraz w pokazach filmów, które odbywają się w przygotowanej przestrzeni zwanej Forum.

Miejsce jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do soboty, od godz. 10 do 20. Inicjatywa potrwa do momentu otwarcia sklepu IKEA, które planowane jest w 2021 roku. Po tym czasie IKEA przekaże w pełni wyposażoną przestrzeń Miastu Szczecin, które zadeklarowało chęć kontynuacji projektu pod nazwą „Dom Skandynawski”. 

 
4( 137)
Lipiec'20