Wakacje nad Odrą

Nie trzeba jechać nad morze, by posłuchać koncertów szantowych czy poleżeć na piaszczystej plaży. Wiele atrakcji znanych z popularnych kurortów znajdziesz też na szczecińskich bulwarach. W ich obrębie, do końca wakacji działać będą trzy strefy aktywności. W urozmaiconym programie znajdzie się oferta zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

Autor

prestiz

galeria

– Planujemy różne działania, aby przez całe wakacje, właśnie w tych strefach coś się działo. Aby Ci, którzy z różnych powodów nie wyjadą na wakacje mogli tutaj się przespacerować, coś smacznego zjeść, może chwilę się zabawić i skorzystać z oferty kulturalnej. Wakacje w mieście też mogą być atrakcyjne – mówi Krzysztof Soska, zastępca Prezydenta Szczecina. 

Tych atrakcji dostarczyć ma Holiday Park Szczecin, czyli jedno z największych i najciekawszych wesołych miasteczek w Europie. Nie sposób go przeoczyć! Już z Trasy Zamkowej i Mostu Długiego widać 80-metrową karuzelę z huśtawkami łańcuchowymi. Na Łasztowni ponownie pojawiło się też koło młyńskie, a wokół wszystkich tych atrakcji powstała strefa jarmarku. Z urokliwych domków rozciąga się woń zapiekanek, churrosów czy kołaczy węgierskich. Swoje wyroby sprzedawać będą też szczecińscy przedsiębiorcy. Do końca wakacji atrakcje znaleźć będzie też można na Wyspie Grodzkiej, gdzie od czerwca działa Miejska Strefa Letnia. Piaszczysta plaża z widokiem na Wały Chrobrego czynna jest przez siedem dni w tygodniu. I tu ciekawostka. Szczecińska plaża w centrum miasta to dosłownie namiastka nadmorskiego kurortu. Piasek, po którym stąpają mieszkańcy i turyści po części przywieziono z plaży w Dziwnowie. Uroku temu miejscu dodają leżaki oraz mała gastronomia z rozbudowanym tarasem. To jednak nie wszystko, ponieważ w tym roku pobyt na Wyspie Grodzkiej urozmaicą m.in. koncerty szczecińskich artystów, animacje dla dzieci, stand-upy, a także kino pod chmurką. Ci, którzy ze strefy Holiday Park nie skręcą jednak na Wyspę Grodzką też znajdą nowości. Na Nabrzeżu Starówka działa Floating Market. To pierwszy tego typu projekt na bulwarach, który ma wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Na dużym placu wieńczącym Łasztownię znajdują się filie szczecińskich kawiarni i restauracji. Szczegóły wszystkich wydarzeń i na bieżąco uzupełniany program znajduje się na stronie bulwary.szczecin.eu.

 

HOLIDAY PARK SZCZECIN - 03 lipca - 30 sierpnia 2020, Łasztownia, ul. Wendy

STREFA JARMARKU - 03 lipca - 30 sierpnia 2020, Łasztownia, ul. Wendy

MIEJSKA STREFA LETNIA - 10 czerwca - 15 września 2020, Wyspa Grodzka

FLOATING MARKET  -  05 czerwca - 30 sierpnia 2020, Nabrzeże Starówka

 
4( 137)
Lipiec'20