Cięcie, pielęgnacja, oczarowanie

Wizyta u fryzjera to jedna z tych rzeczy, której lubimy się poddawać. Włosy, dobrze przycięte i uczesane potrafią znacząco poprawić nasze samopoczucie i zmienić wygląd. Nie tylko same umiejętności fryzjera liczą się w takim momencie, ale także miejsce, w którym poddajemy się zabiegom. Odpowiednie wnętrze i klimat sprawią, że chętnie powrócimy do salonu ponownie, o czym doskonale wie Anna Papież, właścicielka nowego salonu fryzjerskiego La Grazia.

Autor

Aneta Dolega

galeria

 – Z zawodu jestem magistrem rehabilitacji, przez lata pracowałam jako fizjoterapeutka w szpitalu i w przychodniach – opowiada. –  Górę wzięła jednak moja artystyczna dusza.  Maluję obrazy, od lat zajmuje się aranżacją wnętrz i ogrodów. Przed laty pracowałam również jako modelka. Jestem estetką, która kocha wszystko, co piękne. Moją pasję postanowiłam przekuć w konkretną rzecz.

Tą rzeczą stało się fryzjerstwo. – Traktuję je jako dziedzinę sztuki, fryzjerzy to artyści – tłumaczy Anna Papież. – Jako klientka uwielbiałam patrzeć na osoby, które wchodzą do salonu i później z niego wychodzą. Odmienione, uśmiechnięte, szczęśliwe. Zawsze mi się to podobało. Postanowiłam więc, że i ja będę uszczęśliwiać innych ludzi – dodaje.

La Grazia to nie tyko salon fryzjerski. To także miejsce spotkań, do tego gustownie i zarazem oryginalnie urządzone. Nowoczesny minimalizm połączony z klasyczną elegancją w stylu francuskim przykuwa uwagę. Jasne kolory, brak zbędnych bibelotów i ozdób, ukryty sprzęt fryzjerki i kosmetyki. Nad wszystkim unosi się portret Sophii Loren, synonim naturalnego piękna i pięknych włosów. – Zależało mi, żeby salon był również miejscem spotkań, dlatego urządziłam go tak by każdy z gości czuł sie tutaj komfortowo – mówi. –   Połączyłam klasykę z nowoczesnością. Nie jest to co prawda styl „ludwikowski” ale nie jest to także aluminium i szkło. Jako fanka minimalizmu nie lubię eksponowania rzeczy, które nie są częścią dekoracyjną. Wszystko jest poukrywane w specjalnie zaprojektowanych szafkach, które współgrają z całością. W salonie nie ma również dyplomów na ścianach. Wychodzę z założenia, że najlepszym świadectwem czyjejś dobrze wykonanej pracy
nie jest dyplom tylko dzieło, czyli w tym przypadku fryzura – dodaje.

Klienci są traktowani jako goście honorowi i takie też było drugie założenie pani Anny. – Klient jest pod całkowitą opieką fryzjera, który poświęca mu maksimum uwagi. Kto inny parzy kawę, kto inny odbiera telefony – wymienia. – Do tego wysoka jakość usług. Mocno postawiłam na szkolenia, by moi fryzjerzy, pomimo dużego doświadczenia, byli na bieżąco z nowościami – dodaje.

Kolejnym założeniem salonu jest nie tylko wykonywanie efektownych fryzur ale przede wszystkim pielęgnacja włosów. – Pomimo dobrej fryzury, ważne jest to co dalej. Jak te włosy pielęgnować, jak je prawidłowo myć, czesać, jakich kosmetyków używać – tłumaczy Anna Papież. – Moi fryzjerzy podpowiedzą, pokażą jak to robić. W salonie nie tylko czeszemy, podcinamy i koloryzujemy włosy. Również je regenerujemy, zabezpieczamy, pielęgnujemy, ratujemy zniszczone włosy. Fryzjerzy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt oraz kosmetyki najwyższej jakości.

Dopełnieniem tego pięknego wizerunku są zadbane dłonie i stopy. – Oferujemy cały wachlarz usług manicure i pedicure oraz zdobienie paznokci. Szczególnie polecamy odprężenie i relaks podczas zabiegu pedicure SPA – dodaje na koniec pani Anna.

„Grazia” z włoskiego oznacza powab, wdzięk, urodę. Taki jest też salon i to co oferuje swoim klientom: oczarowanie pięknymi włosami na dłużej.

 

 
La Grazia Salon Fryzur
al. Wojska Polskiego 9
Szczecin
4( 137)
Lipiec'20