ClearCorrect niewidoczny aparat ortodontyczny

Marzysz o zdrowym, ładnym uśmiechu? Chcesz skorygować nieprawidłowe ułożenie zębów? Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie. W obecnych czasach aparaty ortodontyczne wcale nie muszą przeszkadzać w codziennym życiu, być widoczne i mało estetyczne. Teraz z łatwością można uzyskać piękny uśmiech dzięki nowatorskim nakładkom na zęby. 

Autor

Karolina Wysocka

Nowością w Polsce się aparaty ortodontyczne ClearCorrect. Postanowiliśmy przyjrzeć się im bliżej. Opowiedział nam o nich lekarz stomatolog Maciej Szwajkiewicz z kliniki Gabinety Tuwima.

Obecnie nakładki korygujące zgryz są jednym z najszybciej rozwijających się sposobów leczenia w ortodoncji. Nic dziwnego, bo doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnych pacjentów. – Nakładki wyrównujące zamiast tradycyjnych aparatów ortodontycznych wybiera coraz więcej pacjentów i lekarzy – mówi. Z wyboru ClearCorrect płynie wiele korzyści. Prostują zęby. Sprawiają, że lepiej one funkcjonują. – Nieprawidłowo ustawione zęby mogą zakłócać funkcję zgryzu, szybciej się zużywać oraz być bardziej podatne na powstawanie ubytków – tłumaczy stomatolog. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o swoje uzębienie. Na szczęście z ClerarCorrect proces leczenia może być znacznie mniej uciążliwy niż w wypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych. 

Te nakładki mogą być stosowanie w celu rozwiązania różnych problemów zgryzowych. Zostały zaprojektowane z troską o jakość, są wygodne, estetyczne, odporne na plamy oraz pęknięcia i praktycznie niewidoczne. Nikt nie musi wiedzieć o twoim leczeniu. Do tego, jeśli zajdzie potrzeba, można je zdjąć. – Możliwość zdejmowania aparatu to wielka zaleta nakładek ortodontycznych. Pozwala cieszyć się posiłkami, umożliwia właściwą higienę jamy ustnej, także w innych szczególnych chwilach można po prostu aparat zdjąć. Niemniej zaleca się noszenie nakładek wyrównujących przez 22 godziny na dobę, zdejmując do jedzenia, picia i czyszczenia zębów – wyjaśnia stomatolog. 

System ClearCorrect wynalazł amerykański dentysta. To innowacyjna metoda, a proces leczenia jest bardzo prosty i przyjazny dla pacjentów. Najpierw jednak trzeba się wybrać na konsultację stomatologiczną. – Wykonane będą zdjęcia, RTG, odciski zębów lub skany. Wszystkie procedury są bezbolesne i nie trwają długo. Następnie na monitorze komputera przedstawiony będzie plan w postaci wizualizacji przebiegu leczenia i efektu końcowego. Po jego zaakceptowaniu, czekamy kilka dni na nakładki ortodontyczne ClearCorrect, które kurier przywiezie do gabinetu – mówi lekarz. Później można zacząć proces leczenia.

Nakładki powstają dzięki zaawansowanej technologii skanowania, planowania i druku 3D. – Wykonuje się serię kilkunastu do kilkudziesięciu indywidualnych, przezroczystych nakładek wyrównujących zgryz. Wywierają one celowany nacisk na zęby, każda stopniowo przesuwa je w odpowiednim kierunku. Czas leczenia zależy od stopnia skomplikowania wady zgryzu. Każdą nakładkę użytkuje się 1-2 tygodnie. Później przechodzi do następnej. Typowo wykonuje się serię kilkunastu do kilkudziesięciu nakładek. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, pacjent ma zapewnione leczenie nakładkami ClearCorrect przez okres 5 lat – tłumaczy lekarz. System pozwala nawet na kontrolowanie ruchu pojedynczego zęba.

Jak widać, to rozwiązanie ma sporo zalet. Jeśli nie jesteś całkowicie zadowolony ze swojego uśmiechu, ale nie należysz do wielkich fanów metalowych aparatów, przezroczyste nakładki ortodontyczne mogą być właśnie dla ciebie. 

 

 
lekarz stomatolog Maciej Szwajkiewicz
ul. Tuwima 27/3
Szczecin

tel. 570 70 71 72

4( 137)
Lipiec'20