Ekspert radzi

Autor

Piotr Zawodny

Doktorze, dużo się mówi ostatnio w mediach o zabiegu kriolipolizy. Zasięgając informacji w różnych gabinetach spotkałam się z wieloma urządzeniami. Czym kierować się przy wyborze, na co zwrócić szczególną uwagę? Moim największym kompleksem jest brzuch. Czy wystarczy jeden zabieg aby pozbyć się problemu?

Iwona 43 lata

 

Pani Iwono, 

Problem brzucha najczęściej dotyczy nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale również wiotkości tkanki podskórnej i skóry. Kriolipoliza jest technologią stworzoną do małoinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą niskiej temperatury. Odpowiednio niska temperatura w tkance tłuszczowej powoduje rozpad komórek tłuszczowych i redukcję jej objętości. Pozostałości po uszkodzonych komórkach usuwane są drogą procesów metabolicznych organizmu za pośrednictwem wątroby i nerek. Aby osiągnąć upragniony efekt potrzebna jest odpowiednia ilość zabiegów. Zazwyczaj wymagana jest liczba 2–3 zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni.  Pierwsze efekty są jednak widoczne już po 30 dniach, ale na końcowy rezultat poczekamy nawet 6 m-cy.

Należy również mieć na uwadze, że najlepsze efekty zabiegów uzyskamy, jeżeli połączymy je ze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną. Aktualnie w naszej ofercie znajduje się kolejne i udoskonalone technologicznie urządzenie do zabiegów kriolipolizy - Clatuu Alpha, jeszcze skuteczniejsze i praktycznie bezbolesne. Aby ocenić czy zabieg kriolipolizy jest odpowiedni dla Pani konkretnego problemu zapraszam na bezpłatną konsultację do naszych kosmetologów, aby ocenić stan tkanki tłuszczowej, tkanki podskórnej, skóry oraz dobrać odpowiedni dla Pani program zabiegowy. Dziękuję za pytanie i pozdrawiam.

 

Dzień dobry, mam 35 lat i przez większość życia borykam się z cellulitem. Próbowałam już wielu zabiegów, ale ostatnio zaciekawił mnie na państwa stronie zabieg Storz Medical. Czy jest szansa, że właśnie ten zabieg sobie z nim poradzi

Pozdrawiam Katarzyna 

 

Dzień dobry Pani Katarzyno,

Szacuje się, że problem cellulitu dotyka 80% wszystkich kobiet, przede wszystkim na udach, pośladkach i ramionach. Przekłada się on niestety na naszą jakość i radość z życia – wstydzimy się go, bo nie wygląda on estetycznie.  Zabieg na cellulit szwajcarskiej firmy STORZ MEDICAL, polega na działaniu falą akustyczną na wszystkie warstwy obszarów ciała objętych tym problemem. Zabieg stymuluje mechanicznie tkanki, poprawia metabolizm komórkowy oraz mikrokrążenie, co powoduje widoczną i szybką poprawę cellulitu. Jest to doskonałe rozwiązanie do ujędrniania i modelowania ciała, a także do niwelowania niedoskonałości stukturalnych skóry. W naszej klinice dla uzyskania intensywniejszych i długotrwałych efektów zalecamy specjalne autorskie terapie łączone z zabiegami o innym mechanizmie działania jak np. endermologię LPG, karboksyterapię, mikrofalami, radiofrekfencją czy ultradźwiękami. Tylko indywidualne i odpowiednie skojarzenie różnych mechanizmów działania zabiegów w połączeniu z odpowiednim stylem życia jest gwarancją skutecznego działania w przypadku cellulitu. Dziękuję za pytanie i pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4( 137)
Lipiec'20