Marina Developer zmienia Szczecin

Niemal każda inwestycja firmy Marina Developer nawiązuje do żeglarskiego charakteru Szczecina czy regionu. W 2020 roku możemy zapoznać się z nowymi projektami i inwestycjami oraz podziwiać efekty końcowe. Trwają inwestycje, które z pewnością znacząco zmienią Szczecin i dodadzą naszemu miastu jeszcze więcej prestiżu. 

Autor

Prestiż

W mijającym roku firma Marina Developer znacząco zaznaczyła swoją obecność na szczecińskim rynku nieruchomości. Na północy Szczecina zakończyła prestiżową inwestycję „Apartamenty Warszewo”. Przy ulicy Przestrzennej – nad samym jeziorem Dąbie – rozpoczęła budowę kompleksu budynków, który w każdym calu nawiązywał będzie do żeglarskiego charakteru naszego miasta. W Parku Chopina przygotowuje ekskluzywne biura, a w Dziwnowie – buduje apartamenty tuż przy przystani jachtowej i Morzu Bałtyckim. 

Zacznijmy jednak od pierwszej z wymienionych, położonej przy ulicy Kalinowej. 

– Ostatnim etapem budowy osiedla Apartamenty Warszewo był budynek 101. Przygotowaliśmy w nim 21 mieszkań o powierzchni od 78 do 115 metrów kwadratowych. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że zaproponowaliśmy najlepszy standard mieszkań w całym Szczecinie – opowiada Krystian Surmacz z firmy Marina Developer. – Zależało nam na tym, by każde z mieszkań było na jak najwyższym poziomie. Powierzchnie, standardowa jakość wyposażenia oraz zastosowane do budowy apartamentów materiały sprawiły, że każde z nich jest doskonałą alternatywą dla tych, którzy są już zmęczeni mieszkaniem w dużym domu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że oczekiwania takich osób są ogromne. I słusznie. Dlatego też uważam, że inwestycja Apartamenty Warszewo spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. W pobliżu mamy mnóstwo zieleni, są sklepy, przedszkole, szkoły. Jest tutaj spokój, można poczuć się jak na przedmieściach. Jednocześnie jesteśmy przecież bardzo blisko centrum miasta. 

Kolejną inwestycją jest całkowita przebudowa zaniedbanych dotąd budynków znajdujących się w samym sercu Parku Chopina. Firma Marina Developer nabyła je od Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. 

– Postanowiliśmy przygotować w nich biura. Wszystkie prace prowadzimy w porozumieniu z konserwatorem zabytków – zapewnia Krystian Surmacz. – Możemy podziwiać już zupełnie nową elewację jednego z budynków, która wzbogacona została o zdobienia. Drugi etap prac obejmie remont kolejnego z obiektów. 

Bez wątpienia najbardziej spektakularną budową jest inwestycja z ulicy Przestrzennej. Wystartowała zaledwie kilka miesięcy temu, a postęp prac widać już gołym okiem. 

– Szukając miejsca na naszą kolejną prestiżową inwestycję postawiliśmy sobie pytanie: gdzie sami byśmy chcieli mieszkać? – dodaje przedstawiciel dewelopera. – Braliśmy pod uwagę miejsce, układ komunikacyjny oraz walory jakie niosły za sobą rozpatrywane lokalizacje. Nie bez znaczenia była dla nas tożsamość oraz to, co bije nam mocno w sercach, czyli żeglarstwo. Dużo zieleni, świetnie skomunikowane miejsce, niepozbawione zalet miejskiej aglomeracji. To wszystko łączy w sobie CLUBHOUSE.

Inwestycja CLUBHOUSE to dwa nowoczesne budynki. W pierwszymz nich, pięciokondygnacyjnym z bryłą przypominającą kształt statku z dziobem skierowanym ku północy, znajdziemy 33 apartamenty. Budynek powstaje w pierwszej linii zabudowy jeziora Dąbie, tuż przy nowoczesnej marinie. Na wysokim parterze znajdziemy część usługową przeznaczoną dla niewielkiego sklepu oraz… nową siedzibę YKP Szczecin. Pod sufitem klubowej mesy zawiśnie zabytkowy drewniany jacht klasy Star. 

W drugim budynku, którego częścią będzie istniejący hangar, powstaną atrakcyjne, o bardzo wysokiej klasie, powierzchnie biurowe. Mamy nadzieję że niektórzy z naszych klientów przeniosą tu swoje firmy. Mamy bowiem do czynienia z projektem, któremu w pełni przyświeca nasza filozofia: mieszkaj, pracuj, żyj w miejscu adekwatnym do swoich potrzeb i aspiracji – mówi inwestor.

Firma Marina Developer nie działa wyłącznie na szczecińskim rynku. Swoją obecność postanowiła również zaznaczyć w nadmorskim Dziwnowie. Prowadzi tam inwestycję „Półwysep Dziwnów”. Budowa podzielona została na kilka etapów. 

– W pierwszym znajdziemy pięć budynków. Każdy z nich będzie miał cztery kondygnacje. Przygotowane zostaną mieszkanie jedno-, dwu- oraz trzypokojowe. Do każdego przynależeć będzie balkon, taras lub ogródek. 

Bez wątpienia mamy do czynienia z prestiżową, nie tylko inwestycją, ale i lokalizacją. „Półwysep Dziwnów” graniczy z Wolińskim Parkiem Narodowym oraz znajduje się w pobliżu mariny. Do apartamentu można dostać się będzie nie tylko samochodem, ale również przypłynąć jachtem. Dziwnów jest niezwykle jasnym punktem na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. To doskonałe miejsce dla tych, którzy lubią aktywne sportowo życie. Można tutaj pływać jachtem, można uprawiać kitesurfing, windurfing, a nawet motorowodniactwo. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. 

Widać, że Marina Developer przykłada naprawdę dużo uwagi do każdej ze swoich inwestycji. Ważny jest dla tej firmy nie tylko wizualny efekt końcowy, ale również jakość stosowanych materiałów oraz funkcjonalność każdego z lokali. 

– Dobiega końca naprawdę intensywny i wyjątkowy rok – nie tylko dla nas, ale i z pewnością dla wszystkich przedsiębiorców oraz mieszkańców – podsumowuje przedstawiciel dewelopera. – Jesteśmy dumni z każdej z naszych inwestycji. Mimo pandemii staraliśmy się zachować rytm pracy i nam się to udało. Mogę zapewnić, że nie spoczywamy na laurach i w kolejnych latach będziemy chcieli wciąż upiększać nasze miasto. Cieszy to, że Szczecin się zmienia i również my dokładamy do tego swoją cegiełkę. 

 

Prestiż  
Grudzień 2020