Lewandowski z Polmotorem

Na początku grudnia tego roku szczecińska firma Kia Polmotor oficjalnie rozpoczęła współpracę ze znanym lekkoatletą Marciem Lewandowskim – brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Doha. 

 

Autor

Dariusz Staniewski

Marka wspiera od wielu lat szczeciński sport i sportowców. Symboliczne dołączenie Marcina Lewandowskiego do tego motoryzacyjno-sportowego teamu nastąpiło na początku grudnia, przekazaniem kluczyka do jednego z aut marki. Doszło do tego w niezwykle klimatycznym miejscu – jednej ze starych fabryk znajdujących się na Stołczynie. Wybór miejsca nie był przypadkowy. – Surowym klimatem chcielibyśmy nawiązać do ciężkiej pracy, wyrzeczeń i walki z samym sobą, jaką musi wykonać sportowiec, by odnieść sukces – zapewniają przedstawiciele Kia Polmotor.  

Aktywność sportowa Kia Polmotor rozpoczęła się w 2015 roku od wsparcia  PZU Maraton Szczeciński – pierwszego maratonu w historii stolicy Pomorza Zachodniego. Wówczas firma była partnerem motoryzacyjnym tego wydarzenia. – Zależało nam na tym, by wspierać szczeciński sport i sportowców, by razem z kibicami i uczestnikami wydarzeń sportowych przeżywać niesamowite emocje i dopingować reprezentantów naszego miasta – dodają przedstawiciele Kia Polmotor. 

Kia Polmotor była partnerem takich wydarzeń sportowych jak: Monika Pyrek Camp, Szczeciński Mityng Skoku o tyczce, Memoriał Maniaka, Mistrzostwa Polski Miłośników Zwierząt i Lekarzy Weterynarii w Golfie, Finał Turniejów Klubowych w Binowo Park Golf Club. Ponadto zorganizowała kilkanaście turniejów, które odbywają się na hali tenisowej Kia Polmotor Arena, której firma jest partnerem tytularnym od 2018 roku. Od 2019 roku Sportowym Ambasadorem marki jest Piotr Lisek. W 2020 roku firma była organizatorem zawodów skoku o tyczce dla juniorów – Lisek i przyjaciele, a także #lisekwlesie: dla osób uprawiających sport w Lasku Arkońskim. 

Kia Polmotor wspiera również od 2019 roku aktywnie Szczeciński Klub Sportowy Głuchych KORONA, od 2020 roku Pogoń Yacht Racing oraz Akademicki Ośrodek Jeździecki ZUT. W październiku bieżącego roku uruchomiona został profesjonalny projekt biegowy, który ma na celu wspieranie Trenera Bartosza Nowickiego i trójki młodych utalentowanych lekkoatletów. – Nasza aktywność w świecie sportu, obejmuje zarówno dorosłych, jak i dzieci, zawodowców i amatorów. Tworzymy i współtworzymy wydarzenia w których i dzieci, i dorośli mogą rozwijać swoje umiejętności i miłość do sportu. Jesteśmy organizatorami, a także partnerami wydarzeń skierowanych dla osób zajmujących się sportem zawodowo, jak i amatorsko. Współpracujemy z profesjonalnymi sportowcami, którzy swoją postawą inspirują pozostałych do podejmowania sportowych aktywności – zapewnia Kia Polmotor.

8( 141)
Grudzień'20