Takiego badania rynku jeszcze nie było

Choć nie jest tajemnicą, że rynek pracy w Szczecinie, różni się od warszawskiego, poznańskiego, czy koszalińskiego, to dość mgliście wskazujemy, jak i czym się różni. Zdecydowanie brakuje nam danych dotyczących innych zagadnień niż liczbowy wzrost lub spadek bezrobocia. Tę lukę postanowiła wypełnić agencja LSJ.  

Autor

prestiz

– Już w styczniu rozpoczynamy prace nad badaniem pracodawców Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego. Zwrócimy się z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety do reprezentantów firm z różnych branż. Pytania będą proste, a udział w badaniu zajmie zaledwie kilka minut. Co ważne, ankieta będzie powszechnie dostępna. Zainteresowani znajdą ją na naszej stronie lsj.pl – mówi Katarzyna Opiekulska-Sozańska, dyrektor zarządzająca LSJ.  

Jakich informacji będzie poszukiwać agencja? Z pewnością pojawią się pytania o to, czy firmy zamierzają zwiększyć zatrudnienie w nadchodzących miesiącach, czy może wprowadzą oszczędności. Jeśli to drugie, to w jakich obszarach. Dzięki temu dowiemy się, jak skutki pandemii przekładają się na plany przedsiębiorców. Pojawią się również pytania o kompetencje, zarówno twarde, jak i miękkie, których aktualnie poszukują u kandydatów pracodawcy i które zamierzają rozwijać u swoich pracowników. Nie zabraknie też wątku świadczeń pozapłacowych, bowiem podobnie jak plany zatrudnieniowe, mogą być one wskazówką do analizy skutków pandemii. Zebrane informacje wskażą trendy lokalnego rynku pracy. – Pomysł na zrealizowanie badania kiełkował w mojej głowie od jakiegoś czasu. Po wydarzeniach, jakie miały miejsce w 2020 roku, po informacjach, jakie napływały do mnie z mediów branżowych, postanowiłam nie czekać dłużej z realizacją pomysłu. Jestem zdania, że nasz region bardzo potrzebuje swojego, dedykowanego właśnie nam, badania. Różnimy się bowiem znacznie, choćby od Warszawy. To co jest standardem w stolicy, nie zawsze jest adekwatne do potrzeb i oferty pracodawców ze Szczecina – podkreśla dyrektor zarządzająca LSJ.  

LSJ HR Group to agencja doradztwa personalnego, działająca od 18 lat na lokalnym rynku. Zatrudnieni w niej eksperci ręczą wiedzą popartą doświadczeniem, że potencjał ludzki jest kluczowym czynnikiem wzrostu gospodarczego każdego regionu. Co więcej, dla wielu firm określenie potrzeb w zakresie talentów i motywacji staje się aktualnie kluczowym priorytetem. Na tej podstawie można dopasować strategię zatrudnienia do strategii biznesowej. Do takich działań niezwykle przydatne są badania lokalnego rynku pracy, uwzględniające specyfikę regionu. Co więcej, analizy takich badań mają znaczący wpływ na biznesowe uzasadnienie lokowania przedsiębiorstw.

Można się zastanawiać, czy to dobry moment na zadawanie pytań o wzrost zatrudnienia, benefity, czy rozwój pracowników. Tak wielu reprezentantów biznesu walczy bowiem dzisiaj o przetrwanie. Pamiętajmy jednak, że są i tacy, którym udało się wypłynąć na szerokie wody. Wbrew pozorom, jest to dobry czas na rozpoznanie zmian i trendów na rynku pracy Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego.  

LSJ HR Group realizuje badanie w partnerstwie z Great Digital – zespołem konsultantów i project managerów z kilkuletnim doświadczeniem w obszarze przygotowywania strategii, wdrażania i ewaluacji projektów z zakresu HR. – Po szczegółowe informacje oraz link do badania zapraszam już niebawem na stronę internetową lsj.pl oraz na nasze social media. Gwarantuję też, że raport z przeprowadzanego badania będzie ogólnodostępny i możliwy do pobrania bez opłat na początku marca – podsumowuje Katarzyna Opiekulska-Sozańska.

 

LSJ HR Group
ul. Celna 1
Szczecin

www.lsj.pl
e-mail: biuro@lsj.pl
tel. +48 91 814 52 52

1( 142)
Styczeń'21