Odra z lotu ptaka

Niedawno na Pomorzu Zachodnim powstał nowy punkt widokowy. Można stamtąd podziwiać piękno Doliny Dolnej Odry i rzadkie gatunki ptaków. Warto odwiedzić to miejsce nie tylko ze względu na malowniczą panoramę zachodniopomorskiej przyrody, ale też nietypową konstrukcję platformy widokowej.

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Mowa o niezwykłym tarasie w Widuchowej, który znajduje się na szczycie Góry Słowiańskiej. Punkt powstał na zlecenie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, projekt stworzyła szczecińska pracownia AB Studio, a realizacją inwestycji zajęło się Przedsiębiorstwo Budowlane MHM PAECH. Dziesięciometrowa konstrukcja z drewna i stali wyglądem przypomina pierścień. Co więcej, platforma składa się z dwóch poziomów. Na dole znajduje się część wypoczynkowa z miejscami do siedzenia, na górze – punkt widokowy. Na szczyt prowadzą dwa biegi schodów. Ciekawa konstrukcja to jednak nic w porównaniu z panoramą, którą można podziwiać z góry!

Z platformy rozciąga się zachwycający widok na naturalną mozaikę nadodrzańskiego krajobrazu. Poza tym, okolica to siedlisko licznych rzadkich gatunków roślin oraz zwierząt. Mówi się także, że Dolina Dolnej Odry to ptasia ostroja o randze europejskiej. 

Taras w Widuchowej jest świetnym miejscem dla miłośników fauny i flory. Punkt to także prawdziwa turystyczna perełka regionu. Co ciekawe, platforma już została okrzyknięta najpiękniejszym tarasem widokowym na Pomorzu Zachodnim i przyciąga tłumy turystów, choć oficjalne otwarcie planowane jest na wiosnę. 

 

 
1( 142)
Styczeń'21